دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

علاقه مندی رئیس کل لویدز به توسعه روابط بیمه ای با ایران

دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره با بیمه گران اروپایی لندن و مونیخ به اروپا سفر کرد و روز جمعه با رئیس کل لویدز لندن دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در این دیدار دکتر همتی با اشاره به فعالیت لویدز در بازار بیمه ایران قبل از تحریم خصوصا در مورد بیمه اتکایی هواپیما و نیز با تاکید بر برنامه های توسعه اقتصادی کشور و گسترش صنعت بیمه در ایران، حضور لویدز لندن در پوشش های اتکایی و ریسک های مهم کشور را با اهمیت دانست.
اینگا بل (INGA BEALE) رئیس کل لویدز لندن نیز با اشاره به فعالیت گذشته لویدز در بازار ایران، علاقه مندی سندیکاهای بیمه گران لویدز به فعالیت در بازار ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: درحال حاضر ۱۱۰سندیکاى بیمه درلویدز فعالند.
وی با اشاره به مشکل موجود در سیستم بانکی، ضرورت پیگیری حل مشکل بانکی جهت نقل و انتقال پول در صنعت بیمه را یک امر مهم دانست.
رئیس لویدز در پاسخ به درخواست رئیس کل بیمه مرکزی مبنی بر تشکیل کمیته ای برای بررسی و ایجاد زمینه فعالیت سندیکای بیمه گران لویدز در مناطق آزاد ایران، مقرر کرد دو تن از مدیران بین الملل لویدز برای مذاکره با مدیران بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ایران سفر کنند.
شایان ذکر است، ملاقات رئیس کل بیمه مرکزی با رئیس کل لویدز بعد از ۱۲ سال رخ می دهد و آخرین بار دکتر همتی ۱۲ سال پیش با رئیس کل لویدز دیدار کرده بود.
لازم به ذکر است، بیمه لویدز فعالیت خود را در قرن هفدهم میلادی (سال ۱۶۸۸) از قهوه خانه ای ساده در لندن که آن زمان یکی از اصلی ترین مراکز فروش بیمه کالا و کشتی بود، آغاز کرد. اکنون لویدز شرکت خدمات مالی بریتانیایی است که به‌عنوان کارگزار بیمه، در زمینه ارائه خدمات بیمه، بیمه اتکایی، بیمه عمر، مبادلات اوراق قرضه و مدیریت ریسک فعالیت می‌نماید و بیش از ۲۵۰۰ شعبه در سراسر جهان دارد. این نهاد موفق به حفظ رتبه A+ از شرکت رتبه بندی S&P در سال ۲۰۱۵ شد. با توجه به مجموع دارایی های این شرکت که معادل ۳۲.۱۹ میلیارد یورو است، برای شش ماهه نخست ۲۰۱۶ سود عملیاتی۱.۷۷ میلیارد یورو را ثبت رساند. ناخالص حق بیمه در همین دوره ۲۰.۸۷ میلیارد یورو برآورد گردیده است.

کد خبر: 4952

این را نیز بررسی کنید

انتصاب معاون پشتیبانی و منابع انسانی بیمه اتکایی امین

با حکم دکتر خوش‌کیش مدیرعامل بیمه اتکایی امین ، حسین اشرفی به سمت معاونت پشتیبانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *