سه شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۳

تداوم حضور بیمه ملت در جمع بازیگران بین‌المللی صنعت بیمه

شرکت بیمه ملت با دریافت مجوز قبولی اتکایی از خارج کشور برای ششمین سال پیاپی، گام بلندی برای حضور در بازار‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برداشت.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان و به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، این شرکت به عنوان اولین شرکت بیمه خصوصی کشور، موفق به دریافت مجوز قبولی اتکایی از خارج کشور شد و گامی مهم در جهت حضور در بازارهای بین‌المللی بیمه برداشت. این مجوز که با استناد به ضوابط اجرایی ماده ۱۹ آئین نامه ۱۰۰ شورای عالی بیمه صادر شده است، به بیمه ملت اجازه می‌دهد تا ریسک‌های شرکت‌های بیمه خارجی را تحت پوشش قرار دهد.

دریافت این مجوز در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه علیه ایران همچنان ادامه دارد، نشان‌دهنده توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالای شرکت بیمه ملت در عرصه بین‌المللی است. این شرکت پیش از این نیز سابقه دریافت مجوز قبولی اتکایی از خارج را داشته و به مدت پنج سال متوالی به عنوان اولین و تنها شرکت بیمه خصوصی کشور این مجوز را از بیمه مرکزی دریافت کرده بود.

بیمه ملت با حفظ روابط بیمه‌گری با بروکرها و بیمه‌گران بین‌المللی، اعتماد و رضایت آنها را جلب کرده و در حال حاضر فعالیت‌های بیمه‌گری خود را فراتر از مرزهای ملی دنبال می‌کند. دریافت مجوز قبولی اتکایی از خارج، این امکان را به بیمه ملت می‌دهد تا با ارائه خدمات بیمه‌ای به شرکت‌های بیمه خارجی، سهم خود را در بازار بین‌المللی بیمه افزایش دهد و به عنوان یک بازیگر فعال در این عرصه شناخته شود.

این اتفاق برای ششمین سال متوالی، دستاوردی مهم برای شرکت بیمه ملت و صنعت بیمه کشور به شمار می‌رود و نشان‌دهنده پویایی و بالندگی این صنعت در شرایط تحریم است.

کد خبر: 19410

این را نیز بررسی کنید

سرمد

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت در دستور کار بیمه سرمد

دکتر بهشتی‌نژاد، مدیرعامل بیمه سرمد، در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام از افزایش سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *