سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

آقای استاد هاشمی! شما از رهبر انقلاب بالاترید؟!

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

پس از ۲۰ سال خبرنگاری، امروز برای دومین بار به خواست خودم از یک نشست خبری خارج شدم. نخستین بار در ۹ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به نحوه برگزاری نشست خبری رئیس کل سابق بیمه مرکزی و دومین بار، امروز و در اعتراض به نحوه برگزاری نشست خبری رئیس کل کنونی بیمه مرکزی!

«مجید بهزادپور» در حالی که گفته بود «شفافیت اصلا موضوع ترسناکی نیست»، در نشست خبری آن روز خود به خبرنگاران اجازه نداد سوالاتشان را مطرح کنند، بلکه از آنها خواسته بود سوالات را بر روی کاغذ بنویسند تا مدیرکل تازه کار و کارنابلد روابط عمومی اش آنها را بخواند.

امروز هم همان روال در همان سالن تکرار شد. درست لحظاتی پس از آن که «علی استاد هاشمی» تاکید کرد «از رسانه ها تقاضا دارم با نقدهای منصفانه و به موقع، به ما کمک کنند و اشکالاتی را که داریم، به ما بگویند»، حتی اجازه نداد خبرنگاران سوالاتشان را خودشان مطرح کنند و ترجیح داد به سوالاتی که مدیر روابط عمومی تازه کارش از روی برگه های نوشته شده توسط خبرنگاران می خواند، پاسخ دهد.

استاد هاشمی که خود یک استاد دانشگاه است، پا را از این هم فراتر گذاشت و وقتی اعتراض من به این نحوه برگزاری نشست خبری را شنید، از مدیر روابط عمومی اش خواست که سوال بعدی را بخواند!

من به واسطه شغلم، بارها در حضور بلندپایه ترین مقامات ایرانی و حتی خارجی، بدون لکنت و واسطه، سوالات و حتی تندترین انتقادات را مطرح کرده و پاسخ گرفته ام. بارها در تلویزیون و فضای مجازی شاهد بوده ام که تندترین انتقادها، توسط افراد در حضور رئیس جمهور و مقام معظم رهبری مطرح شده و ایشان به گوش جان آنها را شنیده اند. شما آیا از آنها برترید؟!

گرچه پس از خروج از سالن، سرپرست دفتر مرکزی حراست بیمه مرکزی که انصافا فرد محترمی بود و اتفاقا دانش آموخته دکترای ارتباطات است من را برای بازگشت به سالن همراهی کرد، اما واقعیت این است که این نشست خبری نبود آقای استاد هاشمی! امیدوارم این نقد منصفانه را از من به عنوان یک دانشجوی ارتباطات، بپذیرید و مانند رئیس کل پیشین بیمه مرکزی، در نشست خبری بعد اشتباه خود را اصلاح کنید.

کد خبر: 18837

این را نیز بررسی کنید

بیمه سینا

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه سینا برگزار می‌شود

جشنواره فروش بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی بیمه سینا از شنبه ۲۶ خردادماه به مدت یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *