دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳

افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین به ۱۲٫۴۰۰ میلیارد ریال

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بیمه اتکائی امین(سهامی عام) برای تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه با حضور ۸۵ درصد از صاحبان سهام، ظهر روز ۲۲ آبانماه در سالن رازی جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در این مجمع که با حضور سهامداران، اعضای هیأت مدیره، نماینده بیمه مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار و با توجه به مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افزایش سرمایه شرکت از محل مطالبات و آورده‌های نقدی،سود انباشته و اندوخته‌های سرمایه‌ای، به تصویب سهامداران حاضر رسید.
مهدی شریفی به عنوان رئیس مجمع در گزارش توجیهی به مجمع فوق‌العاده، هدف از افزایش سرمایه شرکت را ارتقاء شاخص‌های بیمه اتکایی امین نزد بیمه مرکزی، افزایش سوددهی و تامین منافع سهامداران و ارتقاء نسبت توانگری شرکت عنوان کرد.
وی ادامه داد افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین با هدف اصلاح ساختار مالی شرکت و حفظ و ارتقاء قدرت رقابت شرکت انجام می‌شود.

در پایان مجمع با افزایش سرمایه شرکت بیمه اتکایی امین از مبلغ ۸۰۰۰ میلیارد ریال به ۱۲٫۴۰۰ میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی ،سود انباشته و اندوخته‌ سرمایه‌ای سهامداران موافقت نمودند.
این افزایش سرمایه در حالی است که گزارش توجیهی هیئت مدیره شرکت نشان می‌دهد سهم نگهداری شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام ) از ۸۲ درصد در ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ به ۹۳ درصد در ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ افزایش یافته است ولی در مقابل نسبت کل سرمایه‌گذاری‌های شرکت به کل دارایی‌ها در مدت زمان مشابه از ۸۲ درصد به ۷۹ درصد کاهش یافته است.
همچنین جدول نسبت‌های مالی شرکت نشان می‌دهد که نسبت دارایی‌های نقد به کل دارایی‌ها از ۸۳ درصد در مدت زمان مشابه به ۸۰ درصد تقلیل یافته است.
با توجه به ضرورت حفظ و افزایش ظرفیت نگهداری و ظرفیت قبولی ریسک شرکت و ممانعت از تضییع حقوق بیمه‌گزاران، به نظر می‌رسد افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده‌های نقدی، سود انباشته و اندوخته‌ سرمایه‌ای مطمئن‌ترین و قابل حصول‌ترین استراتژی در جهت نیل به برنامه‌ها و اهداف شرکت است.

 

کد خبر: 18440

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

خدمت رسانی و جلب رضایت بیمه گزاران از ماموریت های اصلی شبکه فروش است

مدیرعامل شرکت بیمه سامان با بیان این که عمده فروش شرکت های بیمه از طریق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *