سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

رشد ۳۲ درصدی ظرفیت مجاز نگهداری ریسک بیمه رازی

«آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت های بیمه بر مبنای اطلاعات آخرین صورت های مالی مصوب» شرکت بیمه رازی نسبت به رقم مشابه پیشین آن ۳۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، اطلاعاتی که توسط بیمه مرکزی در این باره منتشر شده است نشان می دهد ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت بیمه رازی به رقم ۴ هزار و ۹۴۳ میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال رسیده است. این رقم در دوره پیشین ۳ هزار و ۷۵۵ میلیارد و ۱۱۵ میلیون ریال بود که اکنون ۳۲ درصد افزایش یافته است.

ظرفیت نگهداری در شرکت‌های بیمه در واقع میزانی از ریسک است که هر شرکت بیمه می‌تواند در هر رشته، بازار و یا منطقه قبول کند. ظرفیت نگهداری مشخص می‌کند که شرکت بیمه در هر ریسک، چه میزان از ارزش موضوع بیمه را می‌تواند نزد خود نگهداری کند و مابقی آن رقم باید از طریق بیمه اتکایی، به شرکت‌های واجد شرایط واگذار شود.

شرکت بیمه رازی همچنین از منظر شاخص توانگری مالی، بالاترین جایگاه را در صنعت بیمه دارد. در سال جاری و بر اساس اعلام بیمه مرکزی، توانگری مالی بیمه رازی برای چهارمین سال متوالی در سطح «یک» و نسبت توانگری ۱۶۵ قرار دارد.

نهاد ناظر صنعت بیمه تاکید کرده است که بیمه گذاران باید ظرفیت مجاز نگهداری را در کنار سطح توانگری مالی شرکت های بیمه، به عنوان معیارهای اصلی انتخاب شرکت بیمه گر مد نظر قرار دهند.

کد خبر: 18150

این را نیز بررسی کنید

بیمه سینا

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه سینا برگزار می‌شود

جشنواره فروش بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی بیمه سینا از شنبه ۲۶ خردادماه به مدت یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *