سه شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۳

بیمه پارسیان، یک دهه در اوج توانگری

ارزیابی های بیمه مرکزی نشان می دهد که شرکت بیمه پارسیان طی یک دهه اخیر، همواره در سطح «یک» توانگری مالی بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، «توانگری مالی» را می توان یکی از مهمترین شاخص های ارزیابی و سنجش اعتبار شرکت های بیمه دانست، چرا که این شاخص به طور مستقیم با توانایی مالی شرکت های بیمه در عمل به تعهداتشان ارتباط دارد.

بر اساس آیین نامه توانگری مالی، شرکت هایی که در سطح «یک» توانگری و وضعیت مطلوب قرار دارند، نسبت توانگری آنها برابر۱۰۰ درصد و بیشتر است. این شرکت ها از توانایی کافی جهت ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردارند.

این شاخص تا حدی اهمیت دارد که بیمه مرکزی به بیمه گذاران توصیه کرده است «به سطح توانگری مالی شرکت های بیمه» که توسط این نهاد تأیید و اطلاع رسانی می شود، به عنوان یکی از معیارهای انتخاب بیمه گر خود توجه کنند.

ریسک بازار، ریسک اعتبار، ریسک نقدینگی، دارایی های جاری، دارایی های قابل قبول، بدهی های جاری، ارزش مطالبات از داخل کشور، سرمایه موجود و برنامه افزایش سرمایه، از جمله پارامترهایی هستند که در محاسبه توانگری مالی مورد توجه قرار می گیرند.

 

سال ۱۳۹۳ ۱۳۹۴ ۱۳۹۵ ۱۳۹۶ ۱۳۹۷ ۱۳۹۸ ۱۳۹۹ ۱۴۰۰ ۱۴۰۱ ۱۴۰۲
نسبت توانگری ۱۰۲ ۱۰۸ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۲۰ ۱۲۹ ۱۵۵ ۱۲۴ ۱۳۲

 

آن طور که از جدول توانگری یک دهه پیش بر می آید، شرکت بیمه پارسیان طی یک روند منطقی، در حال افزایش نسبت توانگری خود است و اکنون با سرمایه ثبتی ۱۳ هزار میلیارد ریالی، جایگاه مطلوبی در میان بیمه گران دارد.

 

کد خبر: 18108

این را نیز بررسی کنید

سرمد

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت در دستور کار بیمه سرمد

دکتر بهشتی‌نژاد، مدیرعامل بیمه سرمد، در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام از افزایش سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *