دوشنبه , ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

بیمه مرکزی، به دنبال شاخصی تازه برای ارزیابی رضایت بیمه گزاران

با گذشت مدتها از حذف جدول «شکایات بیمه گزاران از بیمه گران» از سایت بیمه مرکزی، این موضوع نه تنها از سوی اهالی رسانه، بلکه از سوی بیمه گران نیز مورد اعتراض قرار گرفته است!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، مدتهاست که از جدول شکایات که تعداد، زمان بررسی و میزان رضایت بیمه گزاران از بیمه گران را نشان می داد، در سایت بیمه مرکزی خبری نیست. این جدول که همواره مورد استناد رسانه ها و حتی بیمه گزاران برای انتخاب شرکت بیمه گر قرار می گرفت، آن قدر به سایت بیمه مرکزی بازنگشت که دیگر همه به نبود آن عادت کرده بودند!

با این حال، به تازگی و در جلسه ای که با حضور رئیس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی برگزار شده بود، مدیرعامل یک شرکت بیمه از زمان سخنرانی خود برای طرح همین موضوع استفاده کرد. او تاکید کرد که این جدول، برای شرکت های بیمه بسیار مورد استفاده بوده و حذف آن در روند ارزیابی ها اختلال ایجاد کرده است، از این رو از رئیس کل بیمه مرکزی خواست که با بازگشت این جدول موافقت کند.

این در حالی است که پیشتر برخی افراد مطلع اعلام کرده بودند حذف جدول شکایات از سایت بیمه مرکزی، به خواسته برخی مدیران عامل صورت گرفته است، چرا که آنها معتقد بودند تعداد شکایات نمی تواند ملاک درستی برای ارزیابی عملکرد شرکت ها باشد، چون میزان پرتفوی شرکت های بیمه با میزان شکایات از آنها ارتباط مستقیم دارد.

خبرنگار ما نیز پیشتر این موضوع را از بیمه مرکزی پیگیری کرده و این پاسخ را دریافت کرده بود که «به زودی سامانه آماری شکایات بیمه مرکزی در پرتال سازمان راه اندازی خواهد شد و می توانید از این طریق متناسب با بازه زمانی و آیتم های درخواستی، آمار مورد نظر خود را دریافت کنید.»

این پاسخ گرچه اواخر آبان ماه سال جاری دریافت شده بود، اما با گذشت سه ماه از آن زمان، هنوز «به زودی» فرانرسیده است!

اما رئیس کل بیمه مرکزی در همان جلسه به خبرنگار ما اعلام کرد که گرچه «موافق شفافیت» است، اما به دنبال ابزاری جدید برای ارزیابی مساله شکایت و ارزیابی رضایت از شرکت های بیمه است.

مجید بهزاد پور در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر چرایی عدم بازگشت جدول شکایت بیمه گزاران از بیمه گران به سایت بیمه مرکزی، گفت: «اگر بتوانیم ابزار و شاخصی درست کنیم که شرکت های بیمه بتوانند خودشان را با آن شاخص تطبیق داده و خدمات بهتری ارائه کنند تا از این طریق شکایات کمتری وجود داشته باشد، حتما این کار را انجام می دهیم.»

او درباره بازگشت جدول شکایات به سایت بیمه مرکزی نیز قول مساعد داد، اما زمان دقیقی برای آن مشخص نکرد.

 

جدول «شکایات بیمه گزاران از بیمه گران» بازمی گردد

نمونه ای قدیمی از جدول شکایات

کد خبر: 17339

این را نیز بررسی کنید

نگاهی به مدرک تحصیلی مدیران عامل شرکت های بیمه + جدول

این روزها که مدرک تحصیلی اعضای شورای شهر تهران و اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *