دوشنبه , ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

مشعلچی: مصوبه مولدسازی دارایی های دولت، شامل بیمه مرکزی نیست

در حالی بند یک «مصوبه مولدسازی دارایی های دولت» تصریح کرده است که «شرکت های بیمه دولتی» مشمول این مصوبه به منظور فروش اموال مازاد هستند، سخنگوی بیمه مرکزی تاکید کرد که این نهاد، اموال مازادی در اختیار ندارد.

مجید مشعلچی در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان مبنی بر این که آیا مصوبه مولدسازی دارایی ها دولت، مشمول بیمه مرکزی نیز هست یا خیر، گفت: به طور کلی مولدسازی دارایی های راکد، اقدام بسیار خوبی است و بیمه مرکزی هم اگر اموال مازادی داشته باشد، خودش آنها را خواهد فروخت، اما واقعیت این است که آنچه در اختیار بیمه مرکزی است، اموال دولت نیست، بلکه دارایی مردم است.

وی با بیان این که حتی سند ساختمان های بیمه مرکزی هم به نام دولت نیست، بلکه به نام بیمه مرکزی است، اظهار کرد: بیمه مرکزی، این اموال را از محل حق بیمه اتکایی اجباری خریداری کرده و آنها را به منظور تامین خسارت در زمان وقوع حوادث بزرگ نگهداری می کند، بنابراین بیمه مرکزی دارایی دولتی ندارد.

قائم مقام بیمه مرکزی با تاکید بر این که این نهاد، به نمایندگی از دولت، نقش تنظیم گری در بازار بیمه را دارد، ادامه داد: ساختمان های بیمه مرکزی در حال استفاده است و مازاد محسوب نمی شود.

مشعلچی با بیان این که این، نظر تخصصی بمیه مرکزی است، ادامه داد: با این حال بیمه مرکزی نیز به قانون تمکین می کند و اگر گروه های تصمیم گیر در این زمینه نظری جز این داشته باشند، به استناد قانون، به آن عمل خواهد شد.

 

کد خبر: 17278

این را نیز بررسی کنید

مقدمات ورود حرفه‌ای ایران معین به بیمه‌گری اتکایی فراهم است

مدیر عامل بیمه اتکایی ایران معین در نشست خبری با اصحاب رسانه گزارشی از دستاوردهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *