دوشنبه , ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

بانک مرکزی: تاج ها در موزه است/ موزه جواهرات به مکان جدید منتقل می شود

پس از توییت جنجال برانگیز سخنگوی دولت درباره تاج های سلطنتی و طرح ابهاماتی درباره علت باز نشدن موزه جواهرات، بانک مرکزی علت تاخیر در بازگشایی این موزه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، چندی پیش علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در توییتی نوشته بود: «۳۵ میلیارد دلار اموال ایرانیان، ۳۸۴ چمدان جواهر و الماس، دو تاج با ۵ هزار قطعه الماس، ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید که از نظر قیمت غیرقابل تخمین است، این ها بخشی از اموالی است که دیکتاتور هنگام فرار با خود به خارج برد.»

پس از این اظهار نظر، انتقاداتی به آن مطرح و حتی ابهاماتی درباره سرنوشت دو تاج سلطنتی که پیشتر در موزه جواهرات بانک مرکزی قرار داشت، مطرح شد. پس از بازدید دیروز عزت الله ضرغامی و انتشار عکس هایی از تاج ها، اکنون بانک مرکزی نیز وجود آنها در ایران را تایید کرده است.

مصطفی قمری وفا مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که «آیا اکنون این دو تاج همچنان در موزه جواهرات بانک مرکزی هستند؟»، گفت: تاج های سلطنتی در خزانه جواهرات بانک مرکزی نگهداری می شود و روز گذشته نیز وزیر میراث فرهنگی از موزه بازدید کرد.

وی همچنین درباره چرایی عدم امکان بازدید از موزه جواهرات، با وجود رفع محدودیت های کرونایی گفت: موزه خزانه جواهرات به دلیل انتقال به ساختمان عباس آباد بانک مرکزی هم اکنون بازدید ندارد، بنابراین پس از انتقال به این ساختمان، طبق روال قبل شهروندان می توانند از این موزه بازدید کنند.

توییت بهادری جهرمی

بازدید ضرغامی از موزه جواهرات

کد خبر: 17258

این را نیز بررسی کنید

 خداحافظی با رانت و دلالی با ابزار تامین مالی زنجیره‌ای

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح تامین مالی زنجیره می‌تواند ضمن پاسخگویی به نیاز تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *