سه شنبه , ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بانک » مدیرعامل «آپسان»: باید اکوسیستم مستقل اعتبارسنجی در کشور تشکیل شود

مدیرعامل «آپسان»: باید اکوسیستم مستقل اعتبارسنجی در کشور تشکیل شود

مدیرعامل «آپسان» تاکید کرد که موسسات رتبه بندی و اعتبارسنجی داخلی باید با همکاری یکدیگر، یک اکوسیستم مستقل را برای تبادل اطلاعات تشکیل دهند.

به گزاری خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، احمد افتخاری در هفدهمین رویداد فیناپ با بیان این که نظام اعتباری در کشور ما هنوز تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی دارد، اظهار کرد: موسسات رتبه بندی و اعتبارسنجی در ایران مستقل نیستند و هر کدام وابستگی خاصی دارند، در حالی که این روند می تواند برای فرایند اعتبارسنجی نامطلوب باشد.

او با تاکید بر این که راه اندازی یک اکوسیستم اعتبارسنجی مستقل و پیوسته که توان تبادل اطلاعات میان بخش های مختلف را داشته باشد، الزامی است، افزود: با این روند می توان اعتبار واقعی را به مردم کشورمان ارائه داد.

مدیرعامل «آپسان» همچنین با ارائه تاریخچه ای از فرایند شکل گیری نظام اعتبارسنجی و اعتباردهی به افراد حقیقی و حقوقی در دنیا، گفت: شرایط اقتصادی کشور ما مطلوب نیست و اکنون نیاز جدی به راه اندازی نظام اعتباری واقعی احساس می شود.

او با اشاره به این که همه المان های اعتبارسنجی در کشور ما «پس نگر» است و رفتار گذشته مشتری را بررسی می کند، گفت: متاسفانه داده های کسانی که به تازگی وارد بازار اقتصادی کشور می شوند، در دسترس نیست، اما این روند باید به نفع مشتری تغییر کند.

مدیرعامل «آپسان» تاکید کرد که اعتبارسنجی، باید پیراهن شهرت بپوشد و افزود: «تالی» یک نظام اعتباری جدید در کشور است که می توان با توسعه آن، فرایندهای کنونی را به نفع پیشرفت فرایندهای اعتباری کشور تغییر داد و طرحی نو در بازار اقتصاد کشور در انداخت.

* کد خبر: 16565

این را نیز بررسی کنید

خیز «آپسان» برای جذب دو میلیون کاربر «تالی»

مدیرعامل «آپسان» از جذب بیش از ۷۰۰ هزار کاربر در کیف پول اعتباری مجازی «تالی» …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *