چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » گام بلند بانک رفاه کارگران برای ایجاد نارضایتی در مشتریان!

گام بلند بانک رفاه کارگران برای ایجاد نارضایتی در مشتریان!

در روزهایی که سازمان تامین اجتماعی، مشغول به روز رسانی سامانه قدیمی samt و اجبار بیمه گزارانش به استفاده از خدمات سامانه جدید eservices است و همین انتقال نیز باعث سردرگمی بسیاری از بیمه شدگان شده است، بانک رفاه کارگران نیز چالش جدیدی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، پیشتر بسیاری از بیمه شدگان تامین اجتماعی با مراجعه به سایت samt.tamin.ir ضمن دریافت برگ پرداخت حق بیمه خود، به صورت آنلاین حق بیمه را نیز پرداخت می کردند، اما به تازگی اعلام شده است که از اول خرداد ماه، امکان استفاده از خدمات این سامانه وجود ندارد و بیمه شدگان الزاما باید از سامانه جدید eservices.tamin.ir خدمات بیمه ای دریافت کنند.

با این حال بسیاری از مراجعه کنندگان به این سامانه نیز امکان دسترسی به خدمات را ندارند و با انواع پیام های خطا مواجه می شوند، بنابراین چاره ای جز مراجعه حضوری به کارگزاری های تامین اجتماعی نخواهند داشت.

حجم زیاد مراجعه به کارگزاری ها، نه تنها بیمه شدگان بلکه کارکنان تامین اجتماعی را نیز کلافه کرده است. در این میان اما بانک رفاه کارگران نیز به کمک این شرایط آمده و دردسر جدیدی برای بیمه شدگان ایجاد کرده است.

در حال حاضر امکان دریافت برگ پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی برای کسانی که از سامانه پیشین محروم شده و امکان استفاده از سامانه جدید را ندارند، تنها در کارگزاری فراهم است. پیشتر اما امکان پرداخت این برگه ها در سامانه اینترنتی بانک رفاه کارگران وجود داشت و این روش از تجمع های بی مورد جلوگیری می کرد، اما اکنون لینک پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی نیز از روی سایت این بانک حذف شده است.

بر این اساس، بیمه شدگان برای پرداخت حق بیمه، چاره ای جز مراجعه به خودپردازهای بانک رفاه کارگران ندارند و این می تواند به چالشی جدی تبدیل شود، چرا که سرعت کند خودپردازهای این بانک در کنار تجمع گسترده بیمه پردازان، کار را به شدت دشوار خواهد کرد.

همچنین با توجه به امکان شیوع گسترده کرونا از طریق لمس صفحه کلید خودپردازها، این نیز می تواند به دردسر تازه ای برای مشتراین این بانک تبدیل شود.

صفحه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی که به تازگی از سایت بانک رفاه کارگران حذف شده است

سامانه جدید تامین اجتماعی که برای بسیاری از بیمه شدگان غیرفعال است

سامانه قدیمی تامین اجتماعی که غیرفعال شده است

* کد خبر: 16332

این را نیز بررسی کنید

خاندوزی «درهای چرخان» صنعت بیمه را متوقف می کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی، سیاست های تازه ای را در حوزه صنعت بیمه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *