سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » خاندوزی «درهای چرخان» صنعت بیمه را متوقف می کند

خاندوزی «درهای چرخان» صنعت بیمه را متوقف می کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی، سیاست های تازه ای را در حوزه صنعت بیمه در پیش گرفته و امیدوار است با این روند بتواند فرایندهای ناموزون پیشین را اصلاح کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، سید احسان خاندوزی در حوزه بانکداری تحولات جدیدی را پیاده سازی کرده است که از جمله آنها می توان به تسهیل در روند پرداخت تسهیلات خرد موسوم به پرداخت وام بدون ضامن، انتشار صورت های مالی بانک ها و انتشار اسامی بدهکاران کلان اشاره کرد.

او اما هنوز در حوزه صنعت بیمه اقدام مشخصی انجام نداده است، در حالی که گفته می شود اعمال برخی اصلاحات ساختاری و نیز حرکت های ساختارشکنانه مانند آنچه در حوزه بانکی رخ داد، در صنعت بیمه نیز متصور است.

وزیر اقتصاد در یکی از جلسات اخیر خود با بیمه گران، علیه «درهای چرخان» در صنعت بیمه موضع گیری کرده و آن را عاملی برای عدم کفایت روش های کنونی نظارت بر عملکرد بیمه گران دانسته است.

اشاره او به این موضوع، نشان دهنده نگرانی اش از تعارض منافع میان تصمیم سازان، اعمال کنندگان فرایندهای نظارتی و نظارت کنندگان است. خاندوزی تاکید کرده که بسیاری از این موارد، «ناشی از منافعی بوده که در قبل یا در بعد، متصور بوده و این درهای چرخان باعث شده بوده که بیمه مرکزی نتواند با حریت کامل اعمال مقررات کند.»

خاندوزی پایان این روند و تغییر در رویه های موجود را خواستار شده است.

* کد خبر: 16297

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *