چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » صنعتی به وسعت آلزایمر در نگاه مسئولان

صنعتی به وسعت آلزایمر در نگاه مسئولان

رسول خرم، کارشناس صنعت بیمه و اقتصاد در یادداشتی به موضوع تاخیر در معرفی رییس کل بیمه مرکزی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، متن یادداشت که در گروه مدیران ارشد بیمه و اقتصاد منتشر شد، به این شرح است:

رئیس کل بیمه مرکزی ۱۹ دی استعفا کرده است و اکنون حدود ۲۰ روز از این تاریخ می گذرد.

در این مدت، هیچ واکنش رسمی دیده نشد؛ دست کم و برای مثال، سخنگویی از بیمه مرکزی، وزارت اقتصاد، خود دولت محترم از پذیرش یا رد استعفای ایشان سخن گفته باشد. البته، در پیج های اینستاگرامی و تلگرامی عده ای به استناد ماده ۲۳، نوشته اند که قائم مقام ایشان وظایف قانونی وی را انجام خواهد داد.

آنچه گفته شد دست کم این دو فرضیه را به ذهن میآورد:

۱. بیمه مرکزی آنقدر اهمیت ندارد که زودتر، دست کم تشریفات تعیین بالاترین مقام آن تعیین شود.

۲. آنقدر برخی مقامات موجود کارنابلد هستند که حتی حواسشان نیست که چه گاف بزرگی در این موضوع داده اند و این در تاریخ صنعت بیمه خواهد ماند.

پیشتر در گزارشی که در خصوص افراد و گزینه های رئیس کلی نوشته بودیم، اعلام کردیم که شاید و فقط شاید انتصاب به این سرعت که رسانه ها می گفتند انجام شود و احتمالا موقتا با جناب خسروشاهی روزگار صنعت بیمه بگذرد تا تصمیمی برآید.

یکی از موارد مهم این است که وزیر محترم اقتصاد، معاونت بانک و بیمه وزارت را بالاتر از بیمه مرکزی میبینند، و این نکته عجیبی است، چرا که بیمه مرکزی یک سازمان مستقل است با تشریفات هیات دولت جهت انتصاب پست رئیس کل، ذیل آن بالای ۳٠ شرکت بیمه ای فعال و چندین شرکت درخواست کننده جهت فعالیت، دارای شورای عالی بیمه ای مستقل که طبق اساس نامه آن رئیس کل بالاترین عضو آن است و جالب اینجاست که معاون بانک و بیمه در این جلسات به انضمام برخی معاونین وزرای کار و صنعت عضوی از کابینه شورایی رئیس کل به حساب می آیند.

علی ای حال دعا کنیم حاج احسان خاندوزی به امید یک هوای تازه تر در صنعت بیمه، این هفته از دنده راست برخیزد و با انتصاب عاقلانه کمکی به صنعت پر حاشیه بیمه بنماید.

فعلا که از آخرین اخبار این اطلاعات بدست آمده است که یکشنبه نیز در دستور جلسه هیات دولت نیست، و شاید تا چهارشنبه خبری شود، باز هم شاید، شاید این چهارشنبه بیاید شاید!!!!

* کد خبر: 16005

این را نیز بررسی کنید

 معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی منصوب شد

طی حکمی از سوی مهندس مجید بهزادپور معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی منصوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *