سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » مدیرانی که هزینه سازمان را افزایش می دهند/ دومین مدیر رد صلاحیت شده صنعت بیمه کیست؟

مدیرانی که هزینه سازمان را افزایش می دهند/ دومین مدیر رد صلاحیت شده صنعت بیمه کیست؟

پس از «م ک» که چندی پیش با دستور معاون نظارت بیمه مرکزی از یکی از شرکت های خصوصی رد صلاحیت و کنار زده شد، حالا شنیده می شود که «ک م» نیز از یک شرکت خصوصی دیگر از سوی هیات عامل بیمه مرکزی کنار گذاشته شده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، او پیش از این کارمند بازنشسته بیمه ایران و معاون فنی یک شرکت بیمه خصوصی نیز بوده است، اما ظاهرا راهبردهای مردود مدیریتی اش در این شرکت سبب شده که جمع نمرات منفی کارنامه کاری اش در این شرکت بالا برود.

به کارگیری مدیران دولتی در شرکت های خصوصی یکی از معضلات مدیریتی صنعت بیمه است. رویکرد مدیریت در دولت با آنچه بخش خصوصی موظف و ملزم به تحقق آن بنابر شاخص های مالی و هدفمند استراتژیک است متفاوت بوده است.

مدیران دولتی بدون توجه به چنین شاخص هایی صندلی های بخش خصوصی را در اختیار دارند، در حالی که رقابت و تمرکز در بخش خصوصی راهبردهای خاص خود را طلب می کند و این مدیران که نمی توانند با شاخص ها و ارزش های بخش خصوصی همگام شوند هزینه های سازمانی را افزایش می دهند.

بر این اساس هیات عامل به استناد ماده ۹ آیین نامه نحوه اجرای صلاحیت حرفه ای کارکنان کلیدی و عملیاتی موسسات بیمه ( شماره ۹۰ ) و با توجه به اینکه جمع نمرات منفی «ک م» به ۳۰ نمره منفی رسیده، تایید صلاحیت حرفه ای نامبرده جهت عضویت در هیات مدیره شرکت تا ۲ سال را لغو کرده است.

این دومین بار است که بیمه مرکزی مستقیما نسبت به رد صلاحیت یک مدیر بیمه ای رای می دهد.

* کد خبر: 15994

این را نیز بررسی کنید

عضو هیأت مدیره بیمه دانا، مدیرعامل بیمه اتکایی امین شد

با انتخاب هیأت مدیره موسی رضایی به نمایندگی از بیمه دانا مدیرعامل بیمه اتکایی امین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *