دوشنبه , ۲۷ دی ۱۴۰۰
خانه » ویژه » بیمه زندگی خاورمیانه، در سراشیبی صدور!

بیمه زندگی خاورمیانه، در سراشیبی صدور!

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه که خرداد ماه امسال خبر داده بود «سود موثر ۸۳ درصدی» به بیمه‌گذاران خود در سال ۱۳۹۹ پرداخت کرده، اکنون نشان ویژه «بیشترین رشد منفی» در بازار بیمه نامه زندگی را از آن خود کرده است!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در حالی که توسعه بیمه های زندگی از مهمترین استراتژی های صنعت بیمه عنوان می شود، گزارش عملکرد بازار بیمه کشور نشان می دهد که توفیق چندانی در این زمینه حاصل نشده است.

اطلاعات جامع عملکرد صنعت بیمه در سال ۱۳۹۹ که توسط بیمه مرکزی منتشر شده است، نشان می دهد نرخ رشد تعداد بیمه شدگان بیمه زندگی در سال گذشته نسبت به سال قبل آن بیش از ۶ درصد کاهش یافته است.

بررسی جزئیات این آمار، نشان دهنده آن است که از ۲۸ شرکت فروشنده بیمه نامه عمر، هفت شرکت با افت تعداد بیمه شدگان عمر مواجه بوده اند. در این میان اما جالب توجه آن است که شرکت بیمه زندگی خاورمیانه، با رقم منفی ۸۸٫۱ درصد، بیشترین کاهش تعداد بیمه شدگان بیمه زندگی را از آن خود کرده است. در صدر این جدول نیز شرکت بیمه ایران معین با رشد ۹۷٫۲ درصدی تعداد بیمه شدگان بیمه عمر قرار دارد.

پیشتر کارشناسان تاکید داشتند که حضور شرکت های تخصصی بیمه زندگی می تواند به توسعه این محصول در بازار بیمه کشور بیانجامد، اما اکنون ارزیابی عملکرد شرکت بیمه زندگی خاورمیانه می تواند این ادعا را باطل کند.

* کد خبر: 15926

این را نیز بررسی کنید

امتناع برخی بیمه گران از پاسخگویی به مخاطبان + مستندات

بیمه مرکزی که خود در فهرست سازمان های دارای «بیشترین درصد پاسخگویی» در سامانه ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *