چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بانک » تبیین استراتژی دوساله ارتقای عملکرد بانک ملی ایران

تبیین استراتژی دوساله ارتقای عملکرد بانک ملی ایران

دکتر محمد رضا فرزین در همایش سراسری عملکرد شعب بانک ملی ایران منتهی به آذر ماه ۱۴۰۰ به تبیین استراتژی دوساله این بانک پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مدیر عامل بانک در این همایش که اعضای هیات مدیره،هیات عامل و سایر مدیران بانک حضور داشتند، با قدردانی از کارکنان بانک ملی ایران برای اجرای طرح “تلاش ملی” گفت: همکاران صف و ستاد تلاش گسترده ای کردند تا اهداف این طرح محقق شود.
فرزین گفت:یکی از محورهای مهم استراتژی دو ساله بانک ملی ایران،پشتیبانی از کسب و کارهای مولد و اشتغالزا در کشور است.این کار باید بر اساس آمایش سرزمینی و مزیت های هر منطقه از کشور صورت گیرد.
وی اظهار داشت :دسترسی آحاد جامعه به خدمات مالی ضروری است،بنابراین بانک ملی ایران وظیفه دارد تا به تامین مالی مشاغل کوچک و به خصوص مشاغل خانگی بپردازد.
مدیرعامل بانک ملی ایران افزود:حوزه ارزی نقطه قوت بانک ملی ایران است و باید تقویت شود.بانک ملی ایران به خاطر وجود شبکه خارجی بسیار خوب و تعدد شعب ارزی داخل کشور می تواند در بخش ارزی، ارزش افزوده زیادی کسب کند.
فرزین با اعلام مخالفت با تعطیلی شعب بانک در برخی نقاط کشور گفت:این بانک، ملی است و باید به همه آحاد کشور خدمات رسانی نماید.
وی افزود:وجود شعب در نقاط مختلف کشور،نه تنها تهدید نیست بلکه فرصت است و باید از این فرصت در راستای ارتقای عملکرد بانک بهره برداری شود.
وی با اشاره به اهمیت تعالی سرمایه انسانی در بانک ملی ایران گفت:باید سامانه ای راه اندازی شود تا هر فردی که در مجموعه بانک ملی ایران احساس کرد توانایی دارد تا مدیر شعبه شود،تقاضای خود را در سامانه ثبت کند و از آن طریق مورد ارزیابی قرار گیرد.باید اجازه داده شود تا همه در بانک این احساس را داشته باشند که می توانند بر اساس شایستگی های حرفه ای شان ارتقا پیدا کنند.
مدیر عامل بانک ملی ایران با تاکید بر افزایش نقش ادارات امور شعب بانک ملی ایران گفت:در راستای چابک سازی بانک باید از تمرکز تصمیم گیری در ستاد کاسته شود و اختیارات بیشتری به استان ها تفویض شود.کاری که ستاد در این باره باید انجام دهد، پایش نتایج اختیاراتی است که به استان ها تفویض شده است.
فرزین با تاکید بر توسعه بانک کارگشایی گفت: بانک ملی ایران وظیفه مهمی در تامین مالی طبقات پایین جامعه دارد.در این راستا ضروری است تا با تغییر ساختار در بانک کارگشایی، این نقش حمایتی توسعه پیدا کند.
وی ادامه داد:اعتبار سنجی مهمترین وظیفه یک بانک در پایش بهینه منابع است.بنابراین در راستای تقویت اعتبار سنجی در بانک ملی ایران،اقدامات اساسی انجام خواهد شد.

* کد خبر: 15895

این را نیز بررسی کنید

بانک سپه

طرح بخشودگی جرائم تأخیر بدهی تسهیلاتی در بانک سپه

بانک سپه به منظور تکریم مشتریان خود از عید سعید فطر تا عید غدیر خم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *