سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲

 بیمه یکی از راهکارهای مدیریت بحران است

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در اجلاس سران بیمه ای کشور های عضو اکو بر نقش و کارکرد بیمه در مدیریت بحران تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مهندس نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در اجلاس سران بیمه ای کشور های عضو اکو با اشاره به اینکه بیمه یکی از راهکارهای موثردر مدیریت بحران است، گفت: متاسفانه این موضوع تاکنون در کشورهای منطقه به نحو مطلوبی اجرایی نشده و بر اساس آمار در کشورهای پیشرفته بیش از ۵۰ درصد خسارت ها از محل بیمه جبران می شود.
وی افزود:خسارات بعد از وقوع حوادث اجتناب ناپذیر است و دولت ها مکلف به جبران خسارات به زیرساخت ها و مردم هستند.گاهی میزان خسارت مادی چندین برابر بودجه های عمرانی و توسعه ای از پیش برنامه ریزی شده است که می بایست تمهیدات جدیدی اتخاذ کرد.
نجار خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت بیمه، ایران در سال های اخیر سلسه اقداماتی را برای استفاده از این ابزار کارآمد در پیش گرفته که تدوین و تصویب قوانین و اسناد بالادستی یکی از آنها به شمار می رود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تشریح این اقدامات، تصریح کرد: ۹۰ درصد حق بیمه توسط دولت تامین می شود و در سال های بعدی سهم دولت به صورت پلکانی کاهش و سهم مردم افزایش می یابد.
نجار، بیمه اموال دستگاه های دولتی را از دیگر اقدامات مهم در حوزه مدیریت ریسک دانست و گفت:در کشور ما دستگاه های اجرایی سالیانه به منظور کاهش هزینه های دولت در راستای جبران خسارات ناشی از مخاطرات طبیعی با اختصاص درصدی از منابع در اختیار خود نسبت به بیمه اموال منقول و غیر منقول خود اقدام می کنند.

کد خبر: 15826

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

چراغ سبز بیمه سامان برای ارائه خدمات بیشتر به تجار ایرانی و عراقی

معاون اجرایی شرکت بیمه سامان، ازآمادگی کامل این شرکت برای ارائه خدمات بیمه ای به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *