سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲

رتبه نخست شفافیت برای بیمه مرکزی در هشتمین دوره ارزیابی وبگاه ها و خدمات الکترونیک

بیمه مرکزی به عنوان دستگاه پیشرو در حذف میز خدمت حضوری شناخته شد و رتبه نخست محور شفافیت را در هشتمین دوره ارزیابی خدمات الکترونیک دستگاههای کشور به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، بر اساس نتایج اعلام شده توسط دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، بیمه مرکزی‌ جمهوری اسلامی ایران، ضمن درخشش در ارزیابی پایش کیفیت خدمات الکترونیکی، درگاه ها و پرتال های دستگاه های اجرایی، عنوان نخست در محور «دولت شفاف» را به خود اختصاص داده است.

دراین دوره، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و بیمه مرکزی به ترتیب جایگاه نخست تا سوم دستگاه‌های برتر بین ۱۶۳ دستگاه ارزیابی شده را کسب کرده‌اند.

بر اساس این گزارش بیمه مرکزی از نظر کیفیت در ارائه خدمات الکترونیکی در بین ۱۶۸ دستگاه، درجه ” عالی ” را اخذ کرده است .

در این دوره، ارزیابی ها در چهار محور دولت کاربر محور، دولت شفاف، دولت یکپارچه و دولت مشارکتی صورت گرفته و نتیجه ارزیابی بیمه مرکزی در این چهار محور به ترتیب۹۶، ۱۰۰، ۹۰ و ۹۰ اعلام شده است که بسیار بالاتر از میانگین کشوری با ۵۳، ۲۹، ۲۱ و ۳۶ امتیاز است.

بیمه مرکزی در این ارزیابی رتبه نخست شفافیت را به خود اختصاص داده است و پیشتر نیز به عنوان دستگاه پیشرو در حذف میز خدمت حضوری شناخته شده بود.

بر اساس این گزارش درصد الکترونیکی شدن خدمات بیمه مرکزی به صد در صد رسیده و با بلوغ خدمات الکترونیکی به سازمانی پیشرو در ارائه غیر حضوری خدمات مبدل شده است.

گفتنی است بیمه مرکزی در مجموعه ستاد و سازمان های وابسته وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با هفت خدمت اصلی و ۳۱ زیر خدمت الکترونیکی امتیاز۹۴٫۹۳ را کسب کرده است که این امتیاز بالاتر از همه مجموعه های تابعه وزارت خانه است.

کد خبر: 15775

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

چراغ سبز بیمه سامان برای ارائه خدمات بیشتر به تجار ایرانی و عراقی

معاون اجرایی شرکت بیمه سامان، ازآمادگی کامل این شرکت برای ارائه خدمات بیمه ای به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *