دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳

جباری: اغلب دارایی دستگاه های دولتی به کمتر از قیمت واقعی بیمه شده اند

عضو هیات رئیسه سندیکای بیمه گران ایران با اعلام این که بسیاری از ساختمان ها، تجهیزات و تاسیسات دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی به کمتر از قیمت واقعی بیمه شده اند، گفت: نتیجه این وضعیت در کم بودن ضریب نفوذ بیمه متبلور شده است، به گونه ای که ضریب نفوذ بیمه در کشور ما ۲٫۵ درصد و متوسط این شاخص در دنیا ۷٫۵ درصد است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر علی جباری که همزمان با روز بیمه در برنامه «در انتهای الوند» شبکه دوم سیما سخن می گفت، با اشاره به این که صنعت بیمه یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی کشورهاست و این صنعت نقش چشمگیری در ثبات اقتصاد ملی ایجاد می کند، ادامه داد: با این که بیمه گران خدمات قابل توجهی به عموم مردم و دولت ها در کشور ما ارائه کرده اند، اما این صنعت همچنان جایگاه مطلوبی در کل اقتصاد کشور ندارد.

به گفته او، امروز بخش مهمی از حرکت چرخ های صنعتی کشور و تداوم فعالیت کسب و کارها و اجرای پروژه های عظیم عمرانی به ویژه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، به دلیل حضور موثر صنعت بیمه است.

مدیرعامل شرکت بیمه رازی، محصول صنعت بیمه را «امنیت و آرامش خاطر» خواند و با تاکید بر این که هیچ فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری، بدون بیمه به هدف نمی رسد، اظهار کرد: تا ۷۰ درصد پرتفوی صنعت بیمه به بیمه شخص ثالث و بیمه درمان مربوط است که بخش زیادی از آرامش جامعه را تامین می کنند.

جباری عدم توسعه فرهنگ بیمه را عامل اساسی افزایش نیافتن سرانه حق بیمه خواند و با تاکید بر لزوم مشارکت بیمه گران، حاکمیت و مردم در توسعه این فرهنگ گفت: شبکه نمایندگی پرتلاش صنعت بیمه با بیش از ۱۰۰ هزار عضو حقیقی و حقوقی که خدمات بیمه ای را به عموم مردم ارائه می دهد، درگاه ارتباطی مطمئن شرکت های بیمه با مشتریان برای توسعه این فرهنگ است.

وی با بیان این که شرکت های بیمه و نهاد ناظر نیز باید در مسیر توسعه فرهنگ بیمه بیشتر قدم بردارند، گفت: مردم نیز در این زمینه نقش قابل توجهی دارند، اما متاسفانه می بینیم در شرایطی که بیمه نامه شخص ثالث مزیت های فراوانی برای بیمه شده در نظر گرفته شده است، اکنون بیش از ۸۰ درصد موتورسیکلت ها و بخشی از خودروها بدون داشتن این بیمه نامه تردد می کنند.

جباری با تاکید بر این که بیمه نامه تنها یک برگ کاغذ نیست، بلکه تعهدی بلندمدت برای شرکت بیمه گر در قبال خسارات احتمالی است، افزود: در یک حادثه آتش سوزی ممکن است همه دارایی یک خانواده برای همیشه از بین برود، در حالی که با خرید یک بیمه نامه آتش سوزی ارزان قیمت می توان تا حد زیادی آن خسارت ها را جبران کرد.

وی همچنین متوسط نسبت بیمه های زندگی به غیرزندگی در دنیا را ۴۳ درصد به ۵۷ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: این نسبت در ایران حداکثر ۱۶ درصد است، در حالی که بیمه زندگی، آینده نگری است و می تواند بسیاری از چالش ها را به حداقل برساند.

مدیرعامل شرکت بیمه رازی تامین میلیاردها تومان دیه بالغ بر ۱۶ هزار نفر کشته در حوادث رانندگی و ۳۵۰ هزار نفر مصدوم در سال را از افتخارات صنعت بیمه کشور خواند و گفت: در مقطعی بالغ بر ۵۰ هزار نفر زندانی ناشی از حوادث رانندگی در کشور داشتیم، در حالی که با تدبیر و کمک صنعت بیمه کشور، امروز یک نفر هم زندانی بدهکار حوادث رانندگی نداریم.

او همچنین پرداخت ما به التفاوت دیه زن و مرد را از دیگر دستاوردهای صنعت بیمه دانست و تاکید کرد که خدمات این صنعت باید بیش از پیش به مردم شناسانده شود.

کد خبر: 15737

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

خدمت رسانی و جلب رضایت بیمه گزاران از ماموریت های اصلی شبکه فروش است

مدیرعامل شرکت بیمه سامان با بیان این که عمده فروش شرکت های بیمه از طریق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *