سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲

 همایش بیمه و توسعه گامی برای ترویج فرهنگ بیمه است

صبح امروز، بیست و هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور و مدیران ارشد صنعت بیمه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر حمید کردبچه، رئیس همایش در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این همایش بزرگ گفت: متاسفانه به دلیل‌ شرایط ویژه کرونا امکان حضور همه خانواده صنعت بیمه در این همایش فراهم نشد. همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی، با محوریت تحول دیجیتال» با تلاش شبانه روزی همکارانمان در دو روز متوالیِ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه به صورت حضوری(مدیران ارشد صنعت بیمه) و مجازی(سایر علاقه‌مندان) و با برنامه‌های متنوعی از جمله نکوداشت روز بیمه، انتخاب چهره ماندگار صنعت بیمه در سال ۱۴۰۰، انتخاب کتاب سال صنعت بیمه، معرفی مدیران و کارمندان شایسته صنعت، جشنواره بیمه در رسانه و همچنین سخنرانی‌های تخصصی، ارائه ۲۴ پنل‌ تخصصی و چند کارگاه مجازی در حال برگزاری است.
رئیس پژوهشکده بیمه افزود: خوشبختانه حدود ۱۵ هزار نفر از خانواده صنعت بیمه به صورت مجازی ما را در این همایش همراهی می‌کنند که این خود نمونه ای از تحول دیجیتال در ای حوزه است.
دکتر کردبچه، این همایش را گامی در راستای ترویج فرهنگ بیمه دانست و گفت: همایش‌های ملی بیمه و توسعه به خصوص در چند سال اخیر به عنوان بستری برای گفتگو طراحی شده است چرا که پرداختن به موضوع گفتمان‌سازی به دلیل نقصی که در این زمینه در صنعت بیمه وجود دارد، لازم و ضروری است. وی افزود:همایش‌های ملی بیمه و توسعه با این سطح از ارتباط بین اعضا، کارشناسان و مدیران صنعت در نوع خود بی‌نظیر و بسیار ارزشمند است و به دلیل آن که زمینه گفتگوی نظام‌مند و سیستماتیک بین مخاطبان را فراهم می‌کند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و با برنامه های متنوع تخصصی و فنی که دارد می‌تواند در راستای تحقق اهداف چشم انداز صنعت بیمه و ارتقاء و رونق اقتصادی و افزایش کارایی صنعت بیمه بسیار موثر واقع شود.
دکتر کردبچه با اشاره بر این که کلیه برنامه‌های همایش در راستای گفتمان‌سازی در صنعت بیمه است خاطرنشان کرد، ۲۴ پنل علمی تخصصی در این همایش برگزار می شود که تمرکز آن‌ها بر گفتگوی دورن صنعتی بین کارشناسان و متخصصین صنعت و دانشگاه و با محوریت تحول دیجیتال در صنعت بیمه است.
وی تصریح کرد، به جز ۸ پنل علمی که توسط پژوهشکده بیمه مدیریت می‌شود، سایر پنل‌ها تحت مدیریت صنعت و جامعه دانشگاهی و با پشتیبانی پژوهشکده برگزار می‌شوند.
رئیس پژوهشکده بیمه همچنین از برگزاری پنل گفتگو با بیمه‌گذاران برای اولین بار در همایش‌‌های ملی بیمه و توسعه خبر داد.

کد خبر: 15723

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

چراغ سبز بیمه سامان برای ارائه خدمات بیشتر به تجار ایرانی و عراقی

معاون اجرایی شرکت بیمه سامان، ازآمادگی کامل این شرکت برای ارائه خدمات بیمه ای به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *