سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲

انتشار کتاب «بیمه های حمل و نقل» تالیف مدیر بیمه های باربری، کشتی و هواپیمای شرکت بیمه سامان

کتاب « بیمه های حمل و نقل- صدور و خسارت» نوشته «معصومه طاهر مازندرانی» مدیر بیمه های باربری، کشتی و هواپیمای شرکت بیمه سامان و علی خداکرمی ارزیاب مستقل بیمه مرکزی ج.ا.ا منتشر شد و همزمان با ۱۳ آذرماه روز بیمه، در سایت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در این کتاب علاوه بر مسائل عمومی بیمه های حمل و نقل، موضوعات مربوط به حمل و نقل کالا (صدور و خسارت) بررسی و جهت آگاهی علاقه مندان، خلاصه ای از بیمه پول (وجوه)، کشتی، شناورهای کوچک، هواپیما و کلوپ های پی اند آی ارائه شده است.

همچنین اصطلاحات فنی و بین المللی و نمونه ای از شرایط عمومی، قانون بیمه مصوب ۱۳۱۶، قراردادهای عمومی وارداتی، قراردادهای عمومی داخل و آیین نامه های مصوب بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در پیوست این کتاب درج شده است.

در خصوص بیمه های حمل و نقل کتاب های زیادی به زبان های خارجی و چند کتاب محدود به زبان فارسی موجود است، اما اطلاعات این کتاب به روز رسانی شده است و داده های جدیدی در آن درج شده است .

نویسنده در مقدمه این کتاب آورده است: «به حق یکی از فنی ترین موضوعات در بیمه های بازرگانی، بیمه حمل و نقل کالا است. خریدار، فروشنده، سیستم بانکی، اتاق بازرگانی، وزارت صنایع و معادن، گمرکات، بنادر و کشتیرانی، ناوگان حمل و نقل (فورواردر، انباردار، کریر) کنوانسیون های بین المللی مرتبط، موسسات پشتیبانی کننده بارنامه های صادره، مؤسسات بازرسی و نظارت و کنترل کیفی کالاها، ارزیابان خسارت و … در پروسه خرید و حمل و ترخیص محموله ای که در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد ، دخیل هستند.»

همچنین «نگاهی گذرا به آمارهای ارائه شده در زمینه حجم و تنوع عملیات تجاری بین المللی و بررسی مخاطرات پیش رو در این خصوص از منظر اجرایی و عملیاتی، بیانگر اهمیت رشته بیمه های دریایی چه در خصوص ارائه اطمینان خاطر به صاحبان کالا، صاحبان شناور، متصدیان حمل ونقل و . . . در به خطر انداختن سرمایه و پوشش تعهدات خود و همچنین در صورت وقوع حوادث در هریک از مراحل در فرایند حمل ونقل، تسهیل کننده تداوم عملیات و جبران کننده خسارت و کاهش دهنده زیان مالی برای کلیه طرف ها و عوامل است.»

در دیباچه آن نیز آمده است که «تلفیقی از دانش و تجربه با رویکرد کاربردی جهت کمک به علاقه مندان این رشته، امتیاز ویژه این کتاب است» و «با توجه به تجربه سالیان فعالیت نگارندگان در صنعت بیمه کشور و تجارب آنها در طیف وسیعی از عملیات صدور و خسارت رشته های زیر مجموعه بیمه های دریایی، محتوای کتاب حاضر با دید تخصصی گردآوری شده است.»

در تالیف این کتاب که ۱۰۰۰ نسخه از آن در چاپ اول توسط انتشارات چاپ و نشر کمیل منتشر شده و علاقه مندان میتوانند برای تهیه کتاب به سایت انجمن حرفه ای صنعت بیمه به نشانی https://b2n.ir/s32148 مراجعه نمایند.

کد خبر: 15733

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

چراغ سبز بیمه سامان برای ارائه خدمات بیشتر به تجار ایرانی و عراقی

معاون اجرایی شرکت بیمه سامان، ازآمادگی کامل این شرکت برای ارائه خدمات بیمه ای به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *