سه شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۳

سالنامه آماری صنعت بیمه در بخش تحلیل آمار عملکرد منتشر شد

آمار صنعت بیمه کشور به تفکیک شرکتها و رشته های بیمه طی سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سال قبل می تواند آینه ای در برابر عملکرد شرکت های بیمه بگذارد تا با توجه به شاخص های عملکردی، وضعیت خود را ارزیابی کنند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، روند برخی از شاخص ها طی پنج سال اخیر بررسی شده و مرجع آمار عملکرد “حق بیمه تولیدی – خسارت پرداختی – ضریب خسارت” در این فصل، صورتهای مالی حسابرسی شده شرکت های بیمه است.

بر این اساس در سال ۱۳۹۹، مبلغ حق بیمه تولیدی در حدود ۸۲۰٫۳ هزار میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با سال گذشته ۳۷٫۹ درصد افزایش دارد.

۳۳٫۶ درصد از پرتفوی حق‌بیمه تولیدی در بازار بیمه طی این سال به رشته بیمه شخص‌ثالث و مازاد، ۱۹٫۳ درصد به بیمه درمان و ۱۵٫۳ درصد به بیمه زندگی(عمر) تعلق دارد.

در سال ۱۳۹۹، سهم بخش غیردولتی از حق بیمه تولیدی ۶۸٫۱ درصد بوده است. همچنین در بررسی سهم شرکتهای بیمه، تعداد ۹ شرکت‌ بیمه به ترتیب: ایران ۳۱٫۹ % (بخش دولتی)، آسیا ۱۰٫۳ %، دانا ۸٫۴ %، پاسارگاد ۶ %، دی ۵ %، البرز ۴٫۹ %، پارسیان ۴٫۵ %، کوثر ۴٫۳ % و معلم ۳٫۷ % ، در مجموع ۷۹ درصد از حق بیمه تولیدی بازار را به خود اختصاص داده و ۲۱ درصد مابقی حق بیمه، توسط ۲۰ شرکت بیمه دیگر تولید شده است.

اطلاعات بیشتر در اینجا قابل مشاهده است.

کد خبر: 15675

این را نیز بررسی کنید

سرمد

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت در دستور کار بیمه سرمد

دکتر بهشتی‌نژاد، مدیرعامل بیمه سرمد، در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام از افزایش سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *