چهارشنبه , ۹ آذر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » تعلل بیمه مرکزی در انحلال بیمه توسعه، به بحران در این شرکت منجر شد

تعلل بیمه مرکزی در انحلال بیمه توسعه، به بحران در این شرکت منجر شد

حمید رضا نصیری نژاد – پایگاه خبری خرد و کلان

گزارش پژوهشی تازه ای منتشر شده است که ابعاد جدیدی از تحولات و عوامل منجر به اختلال در عملکرد شرکت بیمه توسعه را روایت می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، این گزارش که با عنوان «تحلیل نرخ شکنی در صنعت بیمه» توسط پژوهشکده بیمه منتشر شده و پرویز خوشکلام خسروشاهی، قائم مقام رئیس کل بیمه مرکزی بر روند اجرایی آن نظارت کرده است، روایتی تازه و در عین حال کلاسه شده را از دلایل منتهی به شرایط نامطلوب شرکت بیمه توسعه در اواسط دهه ۹۰ حکایت کرده است.

این گزارش تاکید کرده است که عدم استفاده به موقع بیمه مرکزی از اختیارات قانونی برای انحلال این شرکت در قالب ظرفیت های مواد ۵۹ و ۵۲ قانون تاسیس برای ادغام و انحلال، آن هم به دلیل فقدان آیین نامه شفاف برای ادغام و انحلال از دلایل بروز بحران در این شرکت بوده است. جالب آن که گزارش فوق اذعان دارد موضوع فقدان آیین نامه شفاف برای ادغام و انحلال، هنوز هم ادامه دارد و در نتیجه می تواند ادامه بروز چنین بحرانی را باز هم محتمل دانست.

 

آن طور که در این تحلیل بیان شده است، تجاوز سهامدار اصلی و وابستگان وی از حد نصاب های قانونی سهامداری، خارج شدن منابع شرکت توسط سهامدار عمده از طریق معاملات با وابستگان به سهامداران و سرمایه گذاری نامناسب و غیرنقدینه از علل سرانجام نامناسب بیمه توسعه بوده است.

 

اشاره تلویحی پژوهشکده بیمه به نقش دوره مدیریتی «سید محمد کریمی» در ایجاد مشکلات بیمه توسعه

 

* کد خبر: 15679

این را نیز بررسی کنید

صلاحیت «مدیران» صنعت بیمه را چه کسانی تایید می کنند؟

در فرایند انتصاب مدیران عامل شرکت های بیمه، یکی از مهمترین بخش ها «ارزیابی مدیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *