یکشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۰
خانه » بانک » «آلفا»ی بانک ملی ایران، سه سال جلوتر از «Opti» در اکسپوی دوبی

«آلفا»ی بانک ملی ایران، سه سال جلوتر از «Opti» در اکسپوی دوبی

اکسپوی دوبی ۲۰۲۰ که این روزها در حال برگزاری است، یک رویداد ویژه را تجربه می کند و آن حضور گسترده ربات ها در جمع بازدیدکنندگان است؛ یک ربات اما به صورت ویژه برای این نمایشگاه تولید و به برند نمایشگاه تبدیل شده است که نام آن «Opti» است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان،‌ یکی از جاذبه های اکسپوی امسال، عکس انداختن با ربات «Opti» و استفاده از خدماتی است که این ابزار هوشمند به حاضران ارائه می کند.

«Opti» رباتی تعاملی است که وظیفه آن صحبت با مراجعه کنندگان و ارائه اطلاعات به آنهاست، اما آن طور که اطلاعات نمایشگاه نشان می دهد، دست کم ۱۵۰ ربات با کارکردهای مختلف و گاه مشابه یکدیگر در اکسپوی دوبی وجود دارد.

راهنمایی غرفه ها، صحبت با صدای طبیعی، تشخیص چهره، نمایش عکس و فیلم و پخش صدا و نیز دریافت اطلاعات بازدیدکنندگان از جمله کارکردهای این ربات هاست.

آنچه این ربات ها اکنون به نمایش گذاشته اند، دقیقا مشابه کاری است که ربات «آلفا» در بانک ملی ایران انجام می دهد. «آلفا» رباتی است که سال ۱۳۹۷ و در رویداد «ملی شو ۲» توسط بانک ملی ایران رونمایی شد.

این ربات که اکنون در برخی شعب بانک از جمله شعب «ملی پلاس» خدمت رسانی می کند، قابلیت تشخیص چهره مخاطبان، دریافت اطلاعات از آنها، انجام عملیات بانکی و راهنمایی مشتریان با استفاده از خدمات صوتی، تصویری و نوشتاری را دارد.

«آلفا» علاوه بر این، قدرت یادگیری فراوانی دارد و به صورت مستمر به روز رسانی می شود. این ربات، تلفیق شگفت انگیزی از دانش بانکداری و تکنولوژی روز دنیاست که بانک ملی ایران آن را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرده و مورد توجه فعالان اقتصادی، اهالی فناوری اطلاعات و عموم مخاطبان قرار گرفته است.

این ربات، دستیاری حرفه ای برای کارکنان شعب است و حتی می توان آن را به عنوان یک باجه مستقل بانکی در نظر گرفت. انبوهی از داده ها و اطلاعات مورد نیاز مشتریان بانکی در این ربات ذخیره شده که به فراخور نیاز می تواند در اختیار متقاضی قرار بگیرد.

قابلیت حرکت ۳۶۰ درجه در کنار امکان مذاکره مستقیم با مشتری، «آلفا» را به یک دستاورد منحصر به فرد در نظام بانکی تبدیل کرده است؛ دستاوردی که سه سال بعد از رونمایی در بانک ملی ایران، اکنون در رویداد بین المللی اکسپو حاضران را متوجه خود کرده است.

* کد خبر: 15483

این را نیز بررسی کنید

نگاهی به انتشار اخبار دروغ در فضای مجازی با هدف تشویش اذهان عمومی/ نظام بانکی و فروپاشی اقتصاد، جهت دهی جدید شایعه سازان

در شرایطی که کشور با چالش های اقتصادی متعدد ناشی از تحریم های ظالمانه رو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *