شنبه , ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » بررسی چالش های بیمه تکمیل درمان هنرمندان با مدیرعامل پیشین صندوق اعتباری هنر

بررسی چالش های بیمه تکمیل درمان هنرمندان با مدیرعامل پیشین صندوق اعتباری هنر

مدیرعامل پیشین صندوق اعتباری هنر تاکید کرد که شرکت های بیمه از انتخاب «صندوق ها» به عنوان بیمه گزار تجربه خوبی ندارند و از این روست که شرکت بیمه طرف قرارداد این صندوق طی سالهای گذشته، تغییر کرده است.

سید حسین سیدزاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که بیمه گران ترجیح می دهند با بیمه شده نهایی در ارتباط باشند و به او خدمات مستقیم ارائه کنند، اظهار کرد: وقتی بیمه گزار یک صندوق است و پس از آن هزاران بیمه شده از شرکت بیمه خدمات می گیرند، طبیعی است که در زمان پرداخت خسارت، صندوق پاسخگوی بیمه شدگان نیست و این زمینه نارضایتی آنها را فراهم می آورد.

وی با اشاره به این که اعضای صندوق اعتباری هنر از جمله هنرمندان و اهالی رسانه، نسبت به نوع خدمات گیری خود بسیار حساس اند و همین موضوع، کار شرکت بیمه گر را سخت می کند، ادامه داد: بیمه گران اغلب ترجیح می دهند خود را با اهالی هنر و رسانه در قالب یک خدمت بیمه ای مواجه نکنند، چرا که حتی یک مورد رسیدگی نامناسب به خواسته های آنها می تواند برند شرکت بیمه را با چالش مواجه کند.

سیدزاده با بیان این که صندوق اعتباری هنر در سالهای گذشته همواره به دنبال انعقاد قرارداد با شرکت های بیمه گر توانمند و خوشنام بوده است، ادامه داد: با این حال بیمه گران پس از طی یک دوره قرارداد، چالش های آن را متوجه می شدند و ترجیح می دادند بار دیگر آن را تکرار نکنند، از این رو صندوق در سال های پیاپی با تغییر بیمه گر مواجه می شد.

به گفته او، شرکت بیمه سرمد که سه سال این قرارداد را بر عهده داشت،‌ نه تنها از توانایی خوبی در خدمت رسانی برخوردار بود، بلکه به خوبی بر بازار بیمه درمان نیز مسلط بود، اما افزایش هزینه های درمان در کنار تقریبا ثابت باقی ماندن حق بیمه ها باعث شد که این شرکت نیز نتواند به همکاری خود ادامه دهد.

مدیرعامل پیشین صندوق اعتباری هنر قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر را چندان اقتصادی ندانست و با بیان این که چند برابر شدن هزینه ها باعث می شود مدیریت خسارت این قرارداد بسیار سخت باشد،‌ ادامه داد: تغییر سالانه شرکت بیمه طرف قرارداد البته این مزیت را هم دارد که شرکت بیمه در می یابد باید خدمات خوب به بیمه شدگان ارائه کند،‌ چون در غیر این صورت احتمال جایگزینی او وجود دارد.

وی همچنین درباره علت تغییر شرکت بیمه طرف قرارداد صندوق اعتباری هنر در سال جاری نیز گفت: در مرداد و شهریور ماه با بسیاری از شرکت های بیمه مذاکره شده بود، اما هیچ قراردادی با هیچ یک نهایی نشده بود و در نهایت شرکت بیمه دانا در اوایل مهر ماه به عنوان طرف قرارداد انتخاب شد که باتوجه به خوشنامی این شرکت، امیدوارم اصحاب فرهنگ از خدمات آن رضایت داشته باشند.

* کد خبر: 15405

این را نیز بررسی کنید

بیمه

رویکرد تعاملی قوه قضاییه و صنعت بیمه تقویت می شود

هدف بزرگ ما رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات با ترک تشریفات زائد است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *