چهارشنبه , ۹ آذر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » روزگار سخت «آسان پرداخت»

روزگار سخت «آسان پرداخت»

آسان پرداخت که روزگاری پیشتاز ارائه خدمات مبتکرانه و نو بود،‌ این روزها با سختی های کم سابقه مواجه شده است. گویا همه چیز دست به دست هم داده است تا این استارت آپ قدیمی را به چالش بکشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان،‌ چندی پیش بود که سردار کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا در گفت و گویی اعلام کرد پرداخت قبض جریمه راهنمایی و رانندگی از طریق اپلیکیشن ها مورد تایید این نهاد نیست. او در گفت و گوی خود، نام «آپ» را آورد و از مردم خواست به جای استفاده از اپلیکیشن هایی مانند آن، درگاه های رسمی برای پرداخت قبض را به کار بگیرند.

او این را اعلام کرد که چنین اپلیکیشن هایی، مبالغ جریمه را در حساب بانکی خود نگه می دارند و از این محل سود دریافت می کنند، در حالی که باید به محض دریافت مبلغ، آن را به حساب خزانه واریز کنند.

اما این نخستین مشکلی نبود که «آپ» با آن مواجه شد. چندی پیش از آن، «آپ» که یکی از پیشتازان فروش موبایلی بیمه بود، سرویس دهی خود در این بخش را به حالت تعلیق درآورد. دوم تیر ماه سال جاری و در پی  اعلام اسامی ۱۷ کارگزاری بر خط دارای مجوز و یا در حال دریافت مجوز از سوی بیمه مرکزی که نام «آسان پرداخت پرشین» در آن نبود، این اپلیکیشن سرویس «آسان بیمه» خود را متوقف کرد،‌ چرا که بیمه مرکزی هرگونه همکاری شرکت های بیمه با استارت آپ های بدون مجوز را خلاف مقررات اعلام کرده بود.

این سرویس تا امروز (۱۰ مهر ماه) نیز همچنان مسدود است و به کاربران نوید این را می دهد که «آسان بیمه به زودی با تجربه بهتر و رابط کاربری جدید در دسترس قرار می گیرد.»

تازه ترین محدودیت برای این اپلیکیشن نیز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری ایجاد شده است. حسن خوشخو مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی در نامه ای به رئیس دادسرای فرهنگ و رسانه و نیز پلیس فتا، درخواست مسدود کردن نرم افزارها غیرمجازی را ارائه کرده که به فروش بلیت هوایی به صورت غیرمجاز فعالیت می کنند.

در ردیف نخست این درخواست ممنوعیت،‌ نام اپلیکیشن آسان پرداخت دیده می شود. این در حالی است که گویا کاربران همچنان امکان استفاده از این خدمت را دارند و به عبارت دیگر، آسان پرداخت محدودیتی در این خدمت ایجاد نکرده است.

به نظر می رسد در چنین شرایطی، آسان پرداخت که مبالغ زیادی برای کمپین تشویق مردم به خرید بلیط هواپیما و پرداخت قبض از طریق این اپلیکیشن هزینه کرده بود،‌ اکنون با چالش نظارت توسط نهادهای بالادستی مواجه شده است. چالشی که می تواند این استارت آپ را با روزگاری سخت رو به رو کند.

پس از تهدید بیمه مرکزی، «آپ» از فروش بیمه عقب نشینی کرد

 آپ و قبضینو مورد تایید پلیس نیست

ممنوعیت فروش بلیت هواپیما توسط نرم افزارهای آپ، روبیکا، تاپ و اسنپ تریپ

* کد خبر: 15360

این را نیز بررسی کنید

جدول «شکایات بیمه گزاران از بیمه گران» بازمی گردد

جدول شکایات بیمه گزاران از بیمه گران که مدتهاست بدون توضیح مشخص از سایت بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *