شنبه , ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » رئیس کل بیمه مرکزی پس از بازنشستگی چقدر حقوق می گیرد؟ + اسناد

رئیس کل بیمه مرکزی پس از بازنشستگی چقدر حقوق می گیرد؟ + اسناد

پس از افشای فیش های حقوقی موسوم به «نجومی» مدیران بیمه مرکزی در دوران رئیس کلی محمد ابراهیم امین و ادامه یافتن این جریان در بسیاری از سازمان های اقتصادی و بانک ها در دولت حسن روحانی، گویا محدودیت های ویژه ای بر میزان حقوق و مزایای پرداختی به مدیران دولتی اعمال شده، به طوری که این محدودیت ها بر حقوق بازنشستگی آنها نیز تاثیر گذاشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و کلان، آن طور که شنیده ها حکایت می کند، مدیران و کارکنان دولت در برخی سازمان ها پس از جریان افشای فیش های حقوقی با رشد کم در حقوق و مزایای دریافتی مواجه شده اند، به طوری که برخی از آنها ترجیح داده اند محل فعالیت خود را به بخش خصوصی تغییر دهند.

پیشتر نیز رئیس کل کنونی بیمه مرکزی در نشستی خبری به این موضوع اشاره و اعلام کرده بود که حقوق و مزایای کم پرداختی به کارکنان این نهاد، آنها را نسبت به حضور در بخش های دیگر ترغیب کرده است.

اکنون خبرنگار ما به فیش حقوقی یکی از روسای کل پیشین بیمه مرکزی دست یافته که نشان می دهد او پس از بازنشستگی و در پی دو بار اعمال افزایش حقوق طی یک سال گذشته، تنها ۱۶٫۶ میلیون تومان حقوق دریافت می کند.

این اسناد حکایت از آن دارد که وی تا پیش از تاریخ اول مهر ماه ۱۳۹۹ کمی بیش از ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت می کرده است، اما یک بار با افزایش بیش از ۳٫۸ میلیون تومانی، دریافتی او به رقم ۱۴٫۱ میلیون تومان رسیده است و بار دیگر با ۲٫۵ میلیون تومان افزایش، حقوق دریافتی او از ابتدای سال جاری کمی بیش از ۱۶٫۶ میلیون تومان است.

وزارت دادگستری: انتشار فیش‌های حقوقی جرم نیست

 

* کد خبر: 15287

این را نیز بررسی کنید

«تکافل اتکایی» هم در راه است

با گذشت چهار ماه از گفتن جمله «امیدوارم ظرف سه ماه آتی اولین شرکت بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *