چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بیمه » صندوق بازنشستگی کشوری را فدای رفاقت و دوستی نکنید

صندوق بازنشستگی کشوری را فدای رفاقت و دوستی نکنید

اخباری که این روزها از انتخاب مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به گوش می‌رسد گاهی خوش و گاهی غم انگیز است. روزهای خوش این نهاد با گزینه شدن افراد منتسب به جریان های توانمند انقلابی همراه است، اما روزهای غمش همراه با شنیدن اسامی افرادی است که پیشتر عملکرد نه چندان قابل دفاع آنها تجربه شده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، محمد اسکندری از جمله نام هایی است که به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی مطرح شده است.

در رزومه اعلام شده برای او، عضویت در هیات مدیره هلدینگ ها و شرکت های مختلف اقتصادی و مشاوره به چشم می خورد؛ قابل توجه ترین سمتش اما سرپرستی هلدینگ آتیه صبا و مدیرعاملی هلدینگ پیشگامان اقتصاد صادقین است که در سال ۱۳۹۰ و توسط چند تن از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) نظیر زاهدی وفا، حجت عبدالملکی وزیر فعلی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و … تاسیس شد.

این هلدینگ در زمینه تامین مواد غذایی، تامین نهاده های دامی، تامین سبدهای کالای مناسبتی و مواردی از این دست فعالیت می کند.

انتصاب اسکندری با چنین رزومه ای به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری که متشکل از هلدینگ ها و شرکت هایی با گرایش های مختلف اقتصادی و تجاری است، نمی تواند مطلوب باشد.

نکته دیگر آن که هلدینگ صادقین نه تنها هلدینگ مطرحی در عرصه اقتصادی نیست، بلکه بیشتر به محفل اقتصادی دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) شباهت دارد؛ اکنون می توان پرسید چگونه فردی با سابقه مدیرعاملی یک هلدینگ در این ابعاد، ممکن است به سرپرستی یکی از بزرگترین صندوق های اقتصادی کشور برسد.

یکی دیگر از نگرانی های موجود مربوط به اطرافیان و حلقه مشاوران اوست که برخی از آنها فعالانه به جریان بهار و محمود احمدی نژاد منتسب هستند.

پیشنهاد به وزیر جوان انقلابی که وزارتخانه خود را وزارت مردم نامید، این است که در دوران سخت زندگی بازنشستگان محترم، به جای انتصابات دوستانه، انتصاباتی انجام دهد که بتواند این صندوق را از شرایط کنونی نجات دهد.

* کد خبر: 15189

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

ترکیب جدید هیات‌ مدیره بیمه ملت انتخاب شدند

در اولین جلسه اعضای هیات مدیره جدید بیمه ملت، رییس و نائب رییس هیات مدیره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *