شنبه , ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » مدال «بهترین شاخص سلامت صنعت بیمه» بر سینه «بیمه پارسیان»

مدال «بهترین شاخص سلامت صنعت بیمه» بر سینه «بیمه پارسیان»

طرح پژوهشی «تدوین و اندازه گیری شاخص ثبات مالی صنعت بیمه در کشور» که توسط پژوهشکده بیمه منتشر شده است، نشان می دهد که شرکت «بیمه پارسیان» در میان شرکت های بیمه ای بهترین شاخص سلامت مالی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در این طرح آمده است که با توجه به تکالیف قانونی و آیین نامه ای مبنی بر نظارت مالی به جای نظارت تعرفه ای در صنعت بیمه کشور و با عنایت به ماهیت نامشهود عملیات بیمه گری و پیچیدگی های موجود در این زمینه و در هم آمیختگی مفاهیمی مانند قدرت مالی، توانگری مالی، ثبات مالی، ثبات مالی و عملکرد مالی با عملیات شرکت های بیمه، استفاده از روش های پیشرفته و بهینه نظارتی در این صنعت امری اجتناب ناپذیر است.

به این منظور طرح پژوهشی «تدوین و اندازه گیری شاخص ثبات مالی صنعت بیمه در کشور» با رویکردی کاربردی به منظور ارایه یک شاخص نظارتی مطلوب در جهت راهبری شرکت های بیمه گر ارایه شده است.

هدف اصلی این پژوهش، تبیین و تعیین ثبات مالی در شرکت های بیمه فعال در صنعت بیمه کشور است و در این راستا اهدافی مانند شناسایی شاخص های اصلی و متعارف در زمینه ثبات مالی شرکت های بیمه و انتخاب و سنجش شاخص های بومی، تجزیه و تحلیل شاخص و زیر شاخص های ثبات مالی در صنعت بیمه و نیز تعیین سهم هر یک از زیرشاخص های شاخص ثبات مالی پیگیری شده است.

اطلاعات این پژوهش نشان می دهد از سال ۱۳۸۶ روند شاخص سلامت مالی شرکت بیمه پارسیان کاملا صعودی بوده است و از میان شرکت های بیمه ای، بهترین شاخص سلامت مالی را به خود اختصاص داده است.

شرکت بیمه پارسیان در سال ۱۳۹۲ بیشترین سود خالص را به دست آورده است که نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشته است. سود ناخالص فعالیت بیمه ای این شرکت از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ در مقایسه با سال های قبل، رشد قابل توجهی داشته است؛ یعنی این شرکت در بخش بیمه گری عملکرد مناسبی داشته است و از این سال به بعد نیز روند شاخص سلامت مالی نیز صعودی بوده است.

با وجود تغییرات اساسی در بسیاری از شرکت های بیمه ای، بیمه پارسیان در مسیر بیمه گری و پذیرش ریسک های متعدد وضعیت مناسبی داشته است و از سال ۱۳۹۱ رشد باثباتی را شروع کرده است. شرکت بیمه پارسیان در طی ۱۵ سال اخیر فعالیت بیمه گری، ضریب خسارت متوسطی برابر با ۷۴ درصد داشته و طی این سال ها همیشه از متوسط صنعت بیمه پایین تر بوده است.

سود ناخالص فعالیت بیمه ای در طی دوره مورد بررسی وضعیت باثبات و بهتری نسبت به سایر بیمه گران داشته است و نشان می دهد در بخش فنی خود، سود بیمه گری داشته است.

* کد خبر: 15150

این را نیز بررسی کنید

بیمه

رویکرد تعاملی قوه قضاییه و صنعت بیمه تقویت می شود

هدف بزرگ ما رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات با ترک تشریفات زائد است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *