دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
خانه » ویژه » بیمه گران خارجی از ایران رفته اند

بیمه گران خارجی از ایران رفته اند

تازه ترین فهرست دفاتر ارتباطی مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی دارای پروانه فعالیت از بیمه مرکزی ایران نشان می دهد بخش عمده دفاتری که پیش از این در کشورمان فعال بوده اند، اکنون از ایران رفته اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، بر اساس آیین نامه تاسیس، فعالیت و انحلال دفاتر ارتباطی مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی در جمهوری اسلامی ایران، مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی می توانند با موافقت بیمه مرکزی ایران و در چارچوب ضوابط این آیین نامه اقدام به تاسیس دفتر ارتباطی در جمهوری اسلامی ایران کنند. دفاتر ارتباطی موظفند علاوه بر ضوابط این آیین نامه، از قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران و همچنین به عنوان شخص حقوقی از مقررات حاکم بر صنعت بیمه کشور ایران پیروی کنند.

دفاتر ارتباطی می توانند به عنوان رابط بین مؤسسه متبوع خود و مؤسسات بیمه ایرانی در زمینه پیگیری امور بیمه اتکایی ، ارائه خدمات کارشناسی و انتقال دانش فنی بیمه ای فعالیت کنند،اما مجاز به عرضه بیمه و انجام عملیاتی که در حیطه وظایف مؤسسات بیمه داخلی قرار دارد نیستند.

آن طور که رئیس کل بیمه مرکزی در نخستین روز آبان ماه سال ۱۳۹۷ اعلام کرده بود،‌ دست کم ۹ دفتر ارتباطی موسسات بیمه وکارگزاری بیمه خارجی در ایران فعالیت می کرده اند،‌ اما اکنون اطلاعات موجود نشان می دهد که تنها سه دفتر ارتباطی مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی در ایران مجوز فعالیت دارند.

Nasco karaoglan از کشور لبنان، Asian Reinsurance Corporation از کشورتایلند و Hallenge Group Brokers  از کشور انگلستان تنها سه موسسه دارای مجوز کنونی از بیمه مرکزی هستند.

سیطره «انگلستان» بر دفاتر ارتباطی بیمه گران خارجی در ایران + جدول

پنجمین فعال بیمه ای از انگلستان در ایران مستقر شد

 

 

* کد خبر: 15066

این را نیز بررسی کنید

شش ماه پرداخت حق بیمه بدون قرارداد برای مشترکان برق!

با وجود گذشت شش ماه از سال جاری، هنوز هیچ بیمه گری حوادث مشترکان خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *