یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
خانه » بیمه » آغاز عرضه گسترده «بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی» بیمه سامان

آغاز عرضه گسترده «بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی» بیمه سامان

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه سامان با اعلام دریافت مجوز دائمی صدور «بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی» این شرکت از بیمه مرکزی، گفت: با گذشت دو سال از آغاز آزمایشی این پروژه، صدور گسترده این بیمه نامه توسط شبکه فروش به زودی عملیاتی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، محمد اباذریان با اشاره به سابقه پنج ساله مطالعه و اجرای فاز آزمایشی این بیمه نامه، به اهمیت آن در جذب پرتفو و نیز عادلانه کردن حق بیمه بدنه اتومبیل اشاره و خاطرنشان کرد: متناسب شدن حق بیمه بدنه اتومبیل با میزان کارکرد آن، بسیار منطقی و در عین حال مطلوب مشتریان است، از این رو شرکت بیمه سامان با دقت نظر به این موضوع، بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی را طراحی و اجرا کرده است.

به گفته او، متقاضیان این بیمه نامه می توانند یکی از دو روش «نصب دستگاه کیلومتر شمار بر روی خودرو» و یا عدم نصب این دستگاه را انتخاب کنند، در حالی که روش نخست، حق بیمه کمتری را در بر خواهد داشت.
وی با بیان این که دستگاه کیلومتر شما تنها میزان مصرف خودرو، سرعت متوسط و میزان ترمز آن را بررسی می کند، اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد تفاوت حق بیمه بدنه اتومبیل در حالت سنتی تا ۴۰ درصد بیشتر از حق بیمه در حالت پیمایشی است.

او با اشاره به این که بیمه نامه بدنه اتومبیل پیمایشی شرکت بیه سامان در سه بسته ۵ هزار کیلومتری، ۸ هزار کیلومتری و ۱۲ هزار کیلومتری ارائه می شود، گفت: به زودی امکان استعلام و مقایسه حق بیمه بر روی سایت شرکت بیمه سامان برای بیمه گذاران و مشتریان فراهم می شود.

وی با تاکید بر این که بسته های این بیمه نامه یک ساله است، گفت: شرکت بیمه سامان در طراحی این بیمه نامه «کاهش ریسک» را به طور جدی مدنظر داشته است و بر اساس آن، رانندگانی که کمتر از خودروی خود استفاده می کنند، به دلیل ایجاد ریسک کمتر، حق بیمه کمتری می پردازند.

* کد خبر: 14987

این را نیز بررسی کنید

بیمه تعاون

بیمه تعاون، همچنان در سطح یک توانگری مالی

بیمه مرکزی در اجرای ماده ۶ آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *