چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بانک » سبقت کم سابقه تراکنش های دیجیتال بر مراجعات حضوری در بانک ایران زمین

سبقت کم سابقه تراکنش های دیجیتال بر مراجعات حضوری در بانک ایران زمین

بانک ایران زمین در پیاده سازی «تحول دیجیتال» عزمش را جزم کرده و در آستانه راه اندازی نخستین بانک دیجیتال کشور است، اما این روند چگونه شکل گرفته است؟

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان،‌ «بانک» یک بنگاه اقتصادی است و طبیعی است که در همه فعالیت های خود باید صرفه و صلاح سهامداران و سرمایه گذاران را رعایت کند. شعبه بانک، هرگز نمی تواند زیان ده باشد و یا در نقطه سر به سر اداره شود، بلکه شعبه باید سودده بوده و منافع همه ذینفعان را تامین کند.

بانک ایران زمین با درک صحیح از این موضوع، تمرکز جدی خود را بر توسعه بانکداری دیجیتال قرار داده و با راه اندازی شعب تمام دیجیتال، نشان داد که می توان سامانه های بانکی را جایگزین روش های سنتی بانکداری کرد.

این بانک اکنون پا را فراتر گذاشته و قصد دارد یک بانک تمام دیجیتال را رونمایی کند؛ بانکی که استفاده از نیروی انسانی را به حداقل رسانده و طبیعتا سرعت، دقت و تعداد تراکنش های در آن بسیار بیشتر خواهد شد.

آن طور که صورت های مالی این بانک روایت می کند، بانک ایران زمین در پایان سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل آن، ۴۴ شعبه خود را کاهش داده است.  این روند حکایت از آن دارد که بانک ایران زمین به درستی، شعب کم مراجعه و کم بازده خود را تعدیل کرده و از منابع آزاد شده آن برای توسعه بانکداری دیجیتال بهره گرفته است.

شاید شیوع ویروس کرونا نیز کمک شایان توجهی به این اقدام کرده است، چرا که عملا با اثبات این که شعب بانک ها، مراکز مستعدی برای انتقال این بیماری هستند،‌ حضور مشتریان در شعبه ها کمتر و میزان مراجعه به خدمات بانکداری غیر حضوری بیشتر شده است.

ارائه خدماتی مانند تمدید کارت های بانکی، صدور کارت هدیه دیجیتال، تکیه کردن بر نقل و انتقال پول غیرفیزیکی و در نظر گرفتن مشوق هایی برای کاربران سامانه های غیرحضوری در قالب باشگاه مشتریان بانک ایران زمین باعث شده است که عملا کاهش شعب این بانک،‌ اختلالی در روند خدمت رسانی به مشتریان ایجاد نکند.

بانک ایران‌زمین، دهم مرداد را زمان رونمایی از۵۱۰ طرح برگزیده در حوزه بانکداری دیجیتال قرار داده است. ایران‌زمین، نخستین بانک تمام دیجیتالی کشور خواهد شد و شکل تازه ای از بانکداری را به نظام بانکی و مشتریان آن معرفی خواهد کرد.

* کد خبر: 14857

این را نیز بررسی کنید

بانک سپه

طرح بخشودگی جرائم تأخیر بدهی تسهیلاتی در بانک سپه

بانک سپه به منظور تکریم مشتریان خود از عید سعید فطر تا عید غدیر خم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *