چهارشنبه , ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » بیمه تعاون،‌ «سرآمد صنعت بیمه» در سرعت رسیدگی به شکایات

بیمه تعاون،‌ «سرآمد صنعت بیمه» در سرعت رسیدگی به شکایات

گزارش عملکرد سال گذشته شرکت بیمه تعاون از «بهبود مدت زمان رسیدگی به شکایات و دستیابی به متوسط زمان «یک» روز در این شاخص در چارچوب استاندارد ایزو ۱۰۰۰۲» خبر داده است. این شاخص در صنعت بیمه، ‌منحصر به فرد است و توانسته بیمه تعاون را به «سرآمد شرکت ها» در این زمینه تبدیل کند، اما جزئیات ماجرا چیست؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، اطلاعات دریافتی از «شکایات علیه شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۹۹» نشان می دهد که در این سال تنها ۲۷ مورد شکایت از این شرکت در سامانه بیمه مرکزی ثبت شده است. این عدد زمانی قابل توجه است که بدانیم تعداد شکایات ثبت شده علیه این شرکت در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال پیش از آن ۳۴ درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر، ۵۵ درصد شکایات ثبت شده مربوط به رشته «پر شکایت» بیمه های اتومبیل است، به طوری که رشته های زندگی، حوادث، مهندسی و حوادث راننده، هر کدام فقط یک مورد شکایت داشته اند. سهم شرکت بیمه تعاون از کل شکایات ثبت شده در صنعت بیمه کمتر از یک درصد است.

مهمترین بخش گزارش بیمه مرکزی از شاخص «شکایات» در بیمه تعاون، مربوط به سرعت رسیدگی به شکایات است. آن طور که گزارش حکایت می کند، شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۹۹ به طور متوسط ظرف «یک روز» به شکایات واصله رسیدگی و نتیجه آن را اعلام کرده است،‌ در حالی که این زمان در سال قبل آن ۹ روز بوده است. کاهش ۸ روزه زمان رسیدگی به شکایات و رساندن آن به کمترین میزان ممکن،‌ باعث شده است این شرکت در شاخص مذکور وضعیت «بسیار مطلوب» را شاهد باشد.

بیمه مرکزی پیشتر گزارش شکایات رسیده علیه شرکت ها،‌ زمان رسیدگی به شکایات و نیز نتیجه بررسی پرونده های شکایتی را به صورت عمومی منتشر می کرد، اما مدتی است که این روند متوقف شده است. این گزارش در بسیاری از موارد، مرجع خوبی برای بیمه گزاران پیش از عقد قرارداد با شرکت های بیمه بود.

* کد خبر: 14835

این را نیز بررسی کنید

پیام تبریک‌ کریم خان زند به مناسبت روز خبرنگار

حسین کریم خان زند، نائب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه نوین طی پیامی روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *