شنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۰
خانه » بیمه » بازدید مدیران حوزه نظارت بیمه مرکزی از شبکه نو آوری پلنت

بازدید مدیران حوزه نظارت بیمه مرکزی از شبکه نو آوری پلنت

مدیران حوزه نظارت بیمه مرکزی از بخش های مختلف کارخانه نوآوری موسوم به شبکه پلنت بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در این برنامه ابتدا، معاون اجرایی شبکه نوآوری پلنت به تشریح برنامه ها و شیوه کار شبکه پرداخت. ایمان جلیلی با اشاره به بخش ها و تیم‌های کاری متنوع شاغل در این حوزه که در قالب ۱۱ تیم به فعالیت می پردازند، گفت در این مرکز دفتر کاری به شکل مرسوم، وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه صنعت بیمه در این بخش علاقه برای حضور داشت ولی تجربه ای در این زمینه نداشت، گفت : کار ما تهیه و تولید محتوا و زمینه سازی برای حضور صنعت بیمه در حوزه های استارتاپی و فناوری برای شناسایی مسائل و ارائه راه کارهای لازم برای حل مسایل است.

حمیدرضا نورعلی زاده معاون شرکت بیمه سامان هم با خوش آمدگویی به حاضران گفت؛ امیدواریم که صنعت بیمه بتواند حرکتی را که در این حوزه شروع کرده است را با قدرت بیشتر ادامه بدهد و در این زمینه اکوسیستم مختص خود را در این حوزه با هدف فروش بهتر و با رویکرد بازی سازی تولید کند.

وی با اشاره به ارزش آفرینی و کمک به کارآفرینی به عنوان مزایای صنعت بیمه، گفت این شبکه می تواند محملی برای تقویت این مسیر باشد هرچند این مسیر تازه آغاز شده و نیازمند حمایت است.

آقای فتحعلی زاده هم به عنوان مدیر بخش دیتالیکس با اشاره به برخی از آمارها و اطلاعات بیمه ای گفت: این دیتاها پیرامون خسارت تجمیع شده اند و با توجه به مواردی چون امکان پرداخت چندین خسارت در یک حادثه گفت: این دیتاها بسیار ارزشمند هستند ولیکن به علت ذخیره نادرست امکان تحلیل برای آنها وجود ندارد. بنابرین در حال حاضر باید در مدلهای جاری بازنگری صورت بگیرد تا به یک مدل استاندارد نزدیک شویم.

در این برنامه مدیران کل «نظارت بر بیمه های غیر زندگی»، «نظارت بر بیمه های زندگی» و «نظارت مالی» به همراه مشاوران معاون نظارت حضور داشتند.

* کد خبر: 14780

این را نیز بررسی کنید

بیمه تعاون

آغاز مسابقات فوتسال «اولین جشنواره ورزشی صنعت بیمه» به میزبانی بیمه تعاون

مسابقات فوتسال اولین جشنواره ورزشی صنعت بیمه، از فردا به میزبانی شرکت بیمه تعاون آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *