یکشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۰
خانه » بانک » اهتمام جدی بانک ایران زمین به تسهیل ازدواج جوانان

اهتمام جدی بانک ایران زمین به تسهیل ازدواج جوانان

صورت های مالی سال گذشته بانک ایران زمین از عملکرد موفق این بانک در حوزه جذب و تخصیص منابع قرض الحسنه به ویژه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان،‌ یکی از مهمترین موانع پیش روی ازدواج جوانان،‌ مشکلات مالی است. گرچه این مشکلات جوانب مختلفی دارد،‌ اما نظام بانکی به منظور مانع زدایی از این مسیر، پرداخت تسهیلات ازدواج را پیش بینی کرده است.

آن طور که اطلاعات موجود نشان می دهد،‌ تسهیلات ازدواج پرداختی بانک ایران زمین در سال گذشته، حدود ۷۰ درصد کل منابع قرض الحسنه این بانک بوده است.

بانک ایران زمین در سال گذشته بیش از یک هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال سپرده قرض الحسنه پس انداز جذب کرده است. این رقم ۱۰۸ درصد بیش از رقم سال قبل آن بوده و نشان دهنده افزایش سطح اعتماد مشتریان به این بانک است. منابع قرض الحسنه، بدون سود در حساب مشتریان نگهداری و برای مصارف عام المنفعه مصرف می شود.

مصارف قرض الحسنه این بانک نیز در سال گذشته نسبت به سال قبل آن حدود ۴۷ درصد بیشتر شده است. این رشد ناشی از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج است، ‌به طوری که بانک ایران زمین در سال گذشته بیش از یک هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال تسهیلات به عروس و دامادها پرداخت کرده است. باقیمانده منابع قرض الحسنه این بانک به تسهیلات کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی کشور، درمان بیماری و … تخصیص یافته است.

چندی پیش ابهامی در برخی رسانه های مطرح شده بود مبنی بر این که تعدادی از بانک ها، ‌منابع قرض الحسنه در اختیار خود را به صورت تسهیلات قرض الحسنه به کارکنانشان پرداخت می کنند. در صورت های مالی بانک ایران زمین مرتبط با تسهیلات قرض الحسنه،‌ ردیفی با عنوان «تسهیلات کارمندی» وجود دارد که مقابل آن عدد صفر درج شده است.

نتایج حاصل از بررسی وضعیت حساب های قرض الحسنه در بانک ایران زمین از تمرکز جدی این بانک بر تخصیص این منابع به نقاط هدف حکایت دارد. منابعی که با تجهیز بیشتر، می تواند گره بیشتری از مردم باز کند.

* کد خبر: 14777

این را نیز بررسی کنید

نگاهی به انتشار اخبار دروغ در فضای مجازی با هدف تشویش اذهان عمومی/ نظام بانکی و فروپاشی اقتصاد، جهت دهی جدید شایعه سازان

در شرایطی که کشور با چالش های اقتصادی متعدد ناشی از تحریم های ظالمانه رو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *