شنبه , ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » آغاز نخستین مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه

آغاز نخستین مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه

نخستین مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه (Insurtalk) با حمایت بیمه مرکزی و به همت شرکت بیمه تعاون از امروز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، پرویز خوش کلام خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی امروز در مراسم رونمایی از این رویداد با تاکید بر این که سخنوری از الزامات اساسی عملیاتی بیمه گری است، گفت: بیمه گران همان قدر که در حوزه فروش بیمه نامه به استفاده از فن بیان نیاز دارند، باید توانایی سخن گفتن را درباره خدمات پس از فروش بیمه نامه و نیز عمل به تعهدات بیمه گر نیز به کار بگیرند.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون نیز در این نشست با بیان این که متاسفانه صنعت بیمه در کشور ما از عدم تسلط شبکه فروش به خدمات بیمه ای و نیز ناتوانی در معرفی محصولات رنج می برد، گفت: شاید در خوشبینانه ترین حالت بتوان گفت فقط ۵ درصد شبکه فروش ما به فنون سخنوری و معرفی درست محصول آگاهی دارند که امیدواریم با برگزاری چنین رویدادهایی، تا حد امکان به حل این مشکل کمک شود.

یونس مظلومی با تاکید بر این که «بیمه» محصولی فروختنی است، نه خریدنی، اظهار کرد: در رویداد مسابقه سخنرانی صنعت بیمه، فرصتی فراهم شده است که فعالان صنعت بیمه توانایی خود در زمینه معرفی محصول را محک بزنند و در این زمینه آموزش هم ببینند.

وی با بیان این که این رویداد، فراشرکتی است و همه دست اندرکاران صنعت بیمه می توانند در آن مشارکت کنند، ادامه داد: سخنرانی حرفه ای یک اصل پذیرفته شده در صنعت فروش است و یکی از روش های توسعه فرهنگ بیمه و نیز کمک به افزایش ضریب نفوذ آن، افزایش مهارت سخنوری فروشندگان بیمه به منظور اقناع خریدار است.

به گفته او، گرچه برگزاری مسابقات سخنرانی در دنیا بسیسار رایج و در کشور ما نیز تا حدودی شناخته شده است، اما برگزاری این مسابقه در صنعت بیمه کشورمان برای نخستین بار رخ می دهد و امید آن می رود که با ادامه این رویداد در سال های بعد، بتوان اثر مطلوب آن را در فروش بیمه نامه های خرد مانند عمر، حوادث انفرادی، آتش سوزی و … مشاهده کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون همچنین به موضوع اختلاف استارت آپ ها و شرکت های بیمه بر سر رقابت در بازار اشاره کرد و با بیان این که حتی در توسعه یافته ترین کشورها، حداکثر ۳۰ درصد فروش صنعت بیمه از طریق استارت آپ ها رخ می دهد، اظهار کرد: در کشور ما این رقم حدود ۲ درصد است، بنابراین می توان گفت که استارت آپ ها تهدیدی برای شبکه فروش محسوب نمی شوند.

«حق به جانب» دبیر اجرایی این رویداد نیز با تاکید بر لزوم تقویت توانایی سخن گفتن درباره حوزه فعالیت توسط فعالان هر بخش، گفت: حتی سخنران های حرفه ای هم نیاز به آموزش دارند و نخستین مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه این زمینه را برای همه علاقه مندان فراهم کرده است.

علاقه مندان به مشارکت در این رویداد می توانند با مراجعه به سایت insurtalk.org اطلاعات کاملتری در این باره دریافت کنند.

* کد خبر: 14730

این را نیز بررسی کنید

بیمه

رویکرد تعاملی قوه قضاییه و صنعت بیمه تقویت می شود

هدف بزرگ ما رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات با ترک تشریفات زائد است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *