پنج شنبه , ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بانک » آغاز ارائه خدمات جدید بر روی “بوم ایران زمین”

آغاز ارائه خدمات جدید بر روی “بوم ایران زمین”

مدیرعامل مرکز نوآوری ایران زمین از آغاز ارزیابی فعالیت های چند استارت آپ به منظور سرمایه گذاری بر روی آنها خبر داد و با بیان این که مرکز، هیچ محدودیتی برای تامین منابع مالی برای سرمایه گذاری در این حوزه ندارد، گفت: مرکز نوآوری ایران زمین خود را در سود و زیان فعالیت استارت آپ ها شریک می داند.

وحید محمودیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با اشاره به این که حمایت نقدی و غیرنقدی این مرکز از استارت آپ ها در قالب ارائه دفتر کار، دسترسی به اطلاعات و اینترنت و … تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان است، اظهار کرد: استارت آپ هایی که به مرحله بلوغ رسیده و محصولات خود را به اندازه کافی توسعه داده باشند، می توانند بدون محدودیت مالی و تنها با ارائه طرح توجیهی و عبور از فرایند ارزیابی، در قالب سرمایه گذاری مورد حمایت مرکز قرار بگیرند.

به گفته وی، بانک ایران زمین خط اعتباری مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش استارت آپ ها در نظر گرفته است که پس از طی مراحل قانونی، به آنها تخصیص خواهد یافت.

وی همچنین از طراحی نسل جدید «بوم ایران زمین» خبر داد و با بیان این که در این نسخه، قابلیت ارائه «ویجت» رونمایی خواهد شد، اظهار کرد: در زیرساخت بانکداری باز کنونی، تعداد زیادی فین تک و استارت آپ فعالیت می کنند، ولی نسل جدید بوم ایران زمین با سایر نسخه های موجود در بازار تفاوت های اساسی دارد و از این رو پیش بینی می شود با شدت بیشتری مورد استقبال فعالان این حوزه قرار بگیرد.

محمودیان با تاکید بر این که نسخه جدید بوم ایران زمین، کیفیت، سرعت و امنیت بیشتری را در اختیار بهره برداران قرار خواهد داد، گفت: بخش زیادی از سرویس های بانکی در قالب ویجت آماده شده اند، به طوری که از این پس استارات آپ ها درگیر پیاده سازی فنی و قوانین و مقررات نمی شوند، بلکه یک بسته آماده را برای استفاده در اختیار خواهند داشت.

به گفته او، سرویس های بانکی در قالب برنامک هایی با «امنیت تضمین شده» و «تولید شده توسط بانک» در اختیار استارت آپ ها قرار می گیرد که در نتیجه مشتری نیز با اطمینان بیشتری از محصول نهایی آنها استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به این که مرکز نوآوری ایران زمین در حوزه های شتاب دهی، سرمایه گذاری و آموزش با قدرت در حال فعالیت است، گفت: گرچه این مرکز به بانک ایران زمین متصل است، اما حمایت های آن فقط از فین تک ها نیست و سایر استارت آپ ها در حوزه های مختلف مانند انرژی، سلامت و شهر هوشمند نیز می توانند از خدمات آن استفاده کنند.

به گفته او، اکنون حدود ۳۰۰ سرویس بانکی توسط این مرکز در اختیار مجموعه های مختلف قرار داده می شود، به طوری که دست کم ۷۰ فین تک و مجموعه از زیرساخت بانکداری باز ایران زمین سرویس می گیرند.

مدیرعامل مرکز نوآوری ایران زمین همچنین با اشاره به این که بسیاری از خدمات روی بستر نوآوری باز که بخش بزرگ آن خدمات بانکداری است ارائه می شود، گفت: به زودی سرویس های دیگر مانند خدمات صرافی، کارگزاری بورس، بیمه و … نیز امکان ارائه خدمات بر روی بسترهای موجود را خواهند داشت.

* کد خبر: 14697

این را نیز بررسی کنید

گزارش مقبول کلیه شرکت‌های تابعه بانک کارآفرین

کلیه شرکت‌های تابعه بانک کارآفرین در سال مالی منتهی به پایان اسفندماه ۱۳۹۹ گزارش حسابرسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *