شنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۰
خانه » بیمه » مدیرعامل شرکت بیمه تعاون: آینده از آن اینشورتک هاست

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون: آینده از آن اینشورتک هاست

مدیر عامل شرکت بیمه تعاون با تاکید بر این که آینده صنعت بیمه از آن اینشورتک هاست، گفت: دنیا به سرعت در حال سرمایه گذاری و توسعه اینشورتک هاست، به طوری که در آینده نه چندان دور، فعالیت بیمه گری خارج از فضای اینشورتک متضور نخواهد بود.

به گزار خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، یونس مظلومی در پانزدهمین رویداد فیناپ با موضوع «اینشورتک» که به صورت زنده آنلاین برگزار شد با بیان این که «کووید ۱۹» سرعت سرمایه گذاری در اینشورتک ها را به شدت افزایش داده است، اظهار کرد: آمار موجود نشان می دهد تنها در سه ماه نخست سال جاری میلادی بیش از ۲۵۵۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری در اینشورتک ها انجام شده که جهش بسیار زیادی در مقایسه با سالهای قبل دارد.

او که سخنرانی خود را با عنوان «عملیات غیرممکن، تحول در ساختار مدل های کسب و کار در صنعت بیمه» ارائه می کرد، با اشاره به این که میزان سرمایه گذاری در سایر فین تک ها مانند بخش های بانکی، فروش لباس، فروش بلیط، موسسات مالی، بورس و …بسیار بیشتر از صنعت بیمه بوده است، گفت: شرکت های بیمه اکنون لزوم سرمایه گذاری در این حوزه را درک کرده اند و گرچه با تاخیر، اما به هر حال به اشکال مختلف وارد حوزه اینشورتک شده اند.

به گفته مظلومی، در ایران نیز ورود به حوزه اینشورتک ها از بخش مقایسه قیمتی آغاز شده و اکنون به سایر بخش ها در حال توسعه است.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون به این موضوع نیز اشاره کرد که دنیا دامنه فعالیت اینشورتک ها را بسیار فراگیر کرده است، به طوری که در بخش هایی مانند صدور بیمه نامه، ارزیابی خسارت، مقایسه شرکت ها و حتی مقایسه خدمات نیز امکان بهره گیری از خدمات اینشورتک ها وجود دارد.

مظلومی با بیان این که اکنون هوش مصنوعی، پوشیدنی ها، روبات ها، اتوماسیون، کلان داده ها، رمز ارز، تله ماتیک، واقعیت افزوده و یادگیری ماشینی از جمله تکنولوژی هایی است که در اینشورتک ها مورد استفاده قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: حتی در فرایند تسهیل رابطه میان بیمه گر و بیمه گزار و یا ارائه مشاوره های بیمه ای نیز می توان از اینشوررتک ها استفاده کرد.

او با مروری بر فعالیت اینشورتک هایی چون Trov، advize، zubie، friend insurance، Lemonade و Buckle تاکید کرد که اکنون شش کشور آمریکا، چین، آلمان، فرانسه، انگلستان و هند، بیشترین سرمایه گذاری را بر روی اینشورتک ها کرده اند، با این توضیح که دست کم ۴۰ درصد سرمایه گذاری جهانی انجام شده در این حوزه به کشور آمریکا مربوط است.

به گفته مظلومی، در حال حاضر حتی از پهپادها برای ارزیابی خسارت های رخ داده در بخش کشاورزی استفاده می شود که به نوعی خدمت گرفتن از اینشورتک هاست.

* کد خبر: 14659

این را نیز بررسی کنید

بیمه تعاون

آغاز مسابقات فوتسال «اولین جشنواره ورزشی صنعت بیمه» به میزبانی بیمه تعاون

مسابقات فوتسال اولین جشنواره ورزشی صنعت بیمه، از فردا به میزبانی شرکت بیمه تعاون آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *