پنج شنبه , ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بیمه » عملکرد درخشان شرکت بیمه “ما”در تحقق سود ۷ برابری نسبت به سال قبل

عملکرد درخشان شرکت بیمه “ما”در تحقق سود ۷ برابری نسبت به سال قبل

شرکت بیمه “ما” با عملکرد هوشمندانه و برنامه ریزی شده در سال ۱۳۹۹، یک رکورد بی سابقه دیگر به افتخارهای خود افزود.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، سودآوری این شرکت در سال ۱۳۹۹ و در دهمین سال فعالیت از مرز پنج هزار میلیارد ریال عبور کرده و نسبت به سال پیش از آن، بیش از ۷ برابر شده است.

سود خالص شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ به ازای هر سهم ۱۲۸۳ ریال محقق شد که در شرایط کنونی و با توجه به افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی از محل تجدید ارزیابی در سال مذکور بسیار مطلوب است. در حال حاضر شرکت بیمه “ما” با حاشیه سود ۳۱ درصدی، از میانگین ۲۳ درصدی صنعت بیمه پیشی گرفته است که این موفقیت حاصل مدیریت و عملکرد بهینه شرکت در هر دو بخش بیمه گری و سرمایه گذاری است.

شرکت بیمه “ما” در مجمع اخیر با پرداخت ۶۵۰ ریال سود به ازای هر سهم، معادل ۵۸ درصد از سود قابل تقسیم را مصوب کرد که با توجه به برنامه افزایش سرمایه شرکت به حداقل ۵۰۰۰ میلیارد ریال بر اساس مصوبه جدید هیات وزیران، مبلغ بسیار مطلوبی تلقی می شود. این عدد نشان از آن دارد که شرکت علاوه بر تلاش برای تحقق اهداف و برنامه های خود، همواره توجه ویژه ای به سهامداران دارد.

بر اساس گزارش سال مالی منتهی به ۳۰ / ۱۲ / ۹۹، شرکت بیمه “ما”با تولید ۱۶۵۴۹ میلیارد ریال حق بیمه، در این شاخص نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد رشد داشته است. از سوی دیگر درآمدهای سرمایه گذاری شرکت با رشد ۲۰۶ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل از مرز ۸۶۵۰ میلیارد ریال عبور کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده، در حالی که میانگین ضریب خسارت صنعت بیمه در سال ۱۳۹۸ معادل ۸۴ درصد برآوردشده است،این نسبت در شرکت بیمه “ما” برای همان سال ۷۳ درصد و برای سال ۱۳۹۹ کمتر از ۶۰ درصدبوده است که نشان دهنده عملکرد مطلوب و مدیریت صحیح ریسک است. در حال حاضر، باتوجه به استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2015 شناسایی و اندازه گیری ریسک ها برای کلیه فرآیندهای عملیاتی شرکت به انجام رسیده است.

شرکت بیمه “ما” که با افزایش سرمایه به چهار هزار میلیارد ریال علاوه بر ارتقای ظرفیت نگهداری، توانست در سال ۱۳۹۹مجوز قبولی بیمه اتکایی خود را دریافت کند، بر اساس آخرین برآوردها نسبت توانگری مالی خود رانیز به ۲۱۸درصد ارتقا داده و بر اساس طبقه بندی بیمه مرکزی همچون گذشته در سطح «یک» توانگری و شرایط «مطلوب» قرار دارد.

بی شک می توان شرکت بیمه “ما” را یکی از شرکت های موفق در صنعت بیمه دانست که علاوه بر برخورداری از پتانسیل بسیار بالا برای توسعه و تدوام سودآوری، برنامه ریزی مدیران شرکت همواره به گونه ای بوده است که روند توسعه و سودآوری در سال های آینده نیز همچنان ادامه یابد.

 

* کد خبر: 14633

این را نیز بررسی کنید

بیمه گران هم به صف اولویت واکسیناسیون کووید ۱۹ پیوستند

صنعت بیمه که مسئولیت سنگین برقراری آرامش و گسترش اطمینان در بخش های معیشت، سلامت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *