شنبه , ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » از یک خانه، چند بار حق بیمه اجباری می گیرید؟!

از یک خانه، چند بار حق بیمه اجباری می گیرید؟!

در حالی بر اساس ماده ۴ قانون تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، قرار است بابت این پوشش بیمه ای، درصدی از حق بیمه پایه از طریق درج در قبوض برق واحدهای مسکونی از مالکان آنها دریافت شود که هم اکنون در قبوض برق و گاز مشترکان، مبلغی به عنوان حق بیمه دریافت می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی به منظور جبران بخشی از خسارت‌های مالی ناشی از حوادث طبیعی از جمله زلزله، سیل، طوفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و دریالرزه (سونامی) تاسیس شده و قرار است همه ساختمان‌های مسکونی دارای انشعاب قانونی برق را پوشش دهد.

از سوی دیگر، تمامی مشترکان گاز خانگی شهری و روستائی تحت پوشش «بیمه حوادث مشترکین خانگی در مقابل حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی» هستند که هر ماه حق بیمه آن بر روی قبوض گاز درج می شود.

همچنین بر اساس قراداد بیمه ای که میان شرکت توانیر و یکی از شرکت های بیمه گر باید وجود داشته باشد، اگر خسارتی بر دارایی مشترکان خانگی تحمیل شود که منشاء آن برق باشد، خسارت آن پرداخت خواهد شد. حق بیمه این قرارداد نیز بر روی قبوض برق اعمال می شود.

اکنون این سوال مطرح است که یک واحد مسکونی، چند بار باید حق بیمه اجباری پرداخت کند؟ آیا نمی توان همه این خطرات را در یک قرارداد بیمه ای تجمیع کرد؟

 

دریافت خسارت ناشی از نوسان برق، فعلا امکان پذیر نیست!

شرکت برق بدون فاکتور خسارت نمی دهد!

* کد خبر: 14597

این را نیز بررسی کنید

«تکافل اتکایی» هم در راه است

با گذشت چهار ماه از گفتن جمله «امیدوارم ظرف سه ماه آتی اولین شرکت بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *