دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » بیمه » کاهش سفرها، عامل اصلی کاهش تعداد بیمه نامه های درمان است

کاهش سفرها، عامل اصلی کاهش تعداد بیمه نامه های درمان است

انتشار گزارش عملکرد سال گذشته صنعت بیمه که از کاهش ۸۵ درصدی تعداد بیمه نامه های درمان صادره حکایت داشت، با تحلیل های متفاوتی رو به رو شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در حالی که انتظار می رفت با همه گیری بیماری «کرونا» تقاضا برای خرید بیمه تکمیل درمان افزایش یابد، اما آمار عملکرد صنعت بیمه واقعیتی دیگر را نشان می دهد. پیشتر دکتر مسعود همتی، معاون فنی بیمه اشخاص شرکت بیمه ملت به خبرنگار ما گفته بود که تعداد زیادی از بیمه نامه های درمان، متعلق به اتحادیه ها، تعاونی ها و بیمه گزاران عضو پذیر بوده است و چون صدور بخش عمده آنها در سال گذشته کاهش یافت و یا متوقف شد، در نتیجه اثر آن در آمار عملکرد یک ساله صنعت منعکس شده است.

او با بیان این که پس از شدت گرفتن پاندمی کرونا، وضعیت اقتصادی جامعه نامساعد شد و در نتیجه بیمه گزاران عضو پذیر مانند اتحادیه ها و … به تمدید بیمه نامه های درمان روی خوش نشان ندادند، گفته بود که کاهش درآمدها به ناتوانی در پرداخت حق بیمه ها منجر شد و در نتیجه بسیاری از بیمه نامه های درمان تمدید نشد.

با این حال، یک کارشناس بیمه های درمان معتقد است، این همه ماجرا نیست و علت مهمتری پشت پرده کاهش تعداد بیمه نامه های درمان صادره در سال گذشته است.

«اصلان گودرزی» به خبرنگار ما گفت: بیمه های مسافرتی خارج از کشور، زیر مجموعه بیمه درمان است و تعداد آن در سالنامه آماری بیمه مرکزی در رشته درمان محاسبه می شود.

به گفته او، طبیعی است که با توجه به شیوع کرونا و کاهش شدید سفرهای خارجی، تعداد بیمه نامه های مسافرتی کاهش یافته باشد و به نظر من کاهش ۸۵ درصدی تعداد بیمه نامه های صادره در رشته درمان، عمدتا ناشی از این موضوع است و نه کاهش صدور بیمه های درمان تکمیلی.

گرچه مشخص نیست تعداد بیمه نامه های مسافرتی، چه حجمی از کل بیمه نامه های درمان را شامل می شود، اما این دیدگاه نیز می تواند تا حدی محل تامل باشد.

 

کاهش شدید صدور بیمه درمان، شگفتی صنعت بیمه در دوره پاندمی کرونا

* کد خبر: 14418

این را نیز بررسی کنید

خرید بیمه آتش سوزی باید اجباری شود

معاون فنی شرکت بیمه آسماری نگران این است که راه اندازی صندوق بیمه همگانی حوادث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *