جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بانک » رشد کم سابقه درآمدها و دارایی های بانک ایران زمین

رشد کم سابقه درآمدها و دارایی های بانک ایران زمین

صورتهای مالی ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری بانک ایران زمین نشان می دهد که دارایی های این بانک در قالب مطالبات از بانک مرکزی، بانک ها و سایر موسسات اعتباری به میزان قابل توجهی رسیده است. اهمیت این مطالبات «سهل الوصول» در آن است که می توان آنها را به عنوان دارایی قطعی بانک ارزیابی کرد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مطالبات از اشخاص حقیقی یا حقوقی که وصول آنها با سختی های خاص و پیچیدگی های زیاد رو به روست، همواره یکی از مهمترین دغدغه های نظام بانکی است، اما مطالبات از بانک مرکزی یا سایر بانک ها جزو دغدغه ها محسوب نمی شود، چرا که می توان از آنها به عنوان اعتبار بهره برد و یا دست کم نسبت به وصول آنها نگرانی نداشت.
آن طور که صورت های مالی اخیر بانک ایران زمین نشان می دهد، میزان مطالبات این بانک از بانک مرکزی در ۹ ماه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته ۴۱ درصد و میزان مطالبات از بانک ها و سایر موسسات اعتباری بیش از ۴۵۱ هزار درصد بیشتر شده است.
این بانک همچنین از فرصت سبزپوش شدن تابلوی بازار سرمایه در سال جاری به خوبی استفاده کرده و سرمایه گذاری در سهام و سایر اوراق بهادار خود را ۶۵۵ درصد افزایش داده است.
ایران زمین در سه فصل ابتدایی امسال بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال سود حاصل از سرمایه گذاری و سپرده گذاری دریافت کرده، سهمش از درآمدهای غیرمشاع ۹۸ درصد افزایش یافته است و درآمدهای کارمزدی آن رشد ۱۰۹ درصدی را به ثبت رسانده است. درامدهای غیرمشاع و کارمزدی از مهمترین پارامترهای بانکداری در دوره حاضر محسوب می شوند.
ستون جمع دارایی های بانک ایران زمین در این دوره زمانی از افزایش ۱۹ درصدی حکایت دارد که رقم قابل توجهی در عملکرد آن محسوب می شود.
اطلاعات موجود نشان می دهد مجموعه تحت مدیریت عبدالمجید پورسعید توانسته در بهار، تابستان و پاییز امسال هزینه های خود را ۲۸ درصد کاهش داده است.
کاهش ۸ درصدی هزینه مطالبات مشکوک الوصول و کاهش ۵۷ درصدی هزینه های مالی از دیگر دستاوردهای این بانک در دوره مورد اشاره بوده است.

* کد خبر: 14041

این را نیز بررسی کنید

بانک سپه

طرح بخشودگی جرائم تأخیر بدهی تسهیلاتی در بانک سپه

بانک سپه به منظور تکریم مشتریان خود از عید سعید فطر تا عید غدیر خم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *