چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » تناقض در سیاست های اعمالی و اعلامی وزیر رفاه

تناقض در سیاست های اعمالی و اعلامی وزیر رفاه

وزیر رفاه در حالی از قطع دست نجومی بگیران و دریافت کنندگان حقوق و پاداش بالا حرف می زند که پس از عزل یکی از این افراد از بیمه ملت، دوباره قرار است فرد برکنار شده به سیستم بازگردد. با چنین وضعیتی آیا سیاست های اعلامی آقای وزیر با سیاست های اعمالی او یکی است؟

وزیر رفاه در حالی از قطع دست نجومی بگیران و دریافت کنندگان حقوق و پاداش بالا حرف می زند که پس از عزل مدیرعامل یک شرکت بیمه ای، دوباره قرار است فرد برکنار شده به سیستم بازگردد. با چنین وضعیتی آیا سیاست های اعلامی آقای وزیر با سیاست های اعمالی او یکی است؟ پیام او برای سایر مدیران شرکت های زیرمجموعه چیست؟ اینکه می توانند مرتکب اعمال غیرقانونی شده و پس از چند ماه به سیستم بازگردند؟

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان و به نقل از بولتن نیوز، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اذعان کرده بود که برخورد با مدیران دو شغله و حقوق بگیران نجومی ادامه دارد و چنانچه مقاومت کنند عزل می شوند.

این سخنان «محمد شریعتمداری» در حاشیه اولین کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در جمع خبرنگاران و چند ماه پس از برکناری مدیر نجومی بگیر است . او گفته بود در مورد حقوق های نجومی حرف و حدیث های زیادی زده شده بنابراین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع مربوط به دستمزد برپایه قانون و مقررات را در دستور قرار داده است.

شریعتمداری گفت: در این زمینه هم دریافت کنندگان و هم پرداخت کنندگان مقصر هستند و اگر اضافه برداشت دارند باید برگردانند و چنانچه تعلل کنند عزل می شوند. این مسیر ادامه دارد البته باید راستی آزمایی انجام شود.

وی افزود: راستی آزمایی نیز توسط دستگاه های نظارتی انجام می شود البته بهترین روش نظارت مردم است زیرا با توجه به اینکه اسامی و نرخ حقوق ها را اعلام کردیم ممکن است افرادی در این زمینه اطلاع داشته باشند.

البته شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق بازنشستگی اعلام کرد: موضوع معیشت و حقوق برای وزارت کار مهم است. اخیرا یکی از مدیران شرکت‌ها که فساد کرده بود را دستور برکناری دادم و شماهم [مدیرعامل جدید صندوق] هیچ درنگی برای برخورد با مدیران فاسد نداشته باشید.

این موارد در حالی عنوان می شود که طبق شنیده ها باردیگر قرار است که مدیر برکنار شده از روزنه ای دیگر وارد زیرمجموعه های مدیریتی وزارت رفاه شود. حال پرسش این است که آیا وزیر سخنان خود را از یاد برده است و یا اطرافیانش به دستورات او توجه کافی ندارند؟ آیا افرادی که یک بار مورد آزمون قرار گرفته اند، بازهم باید بر کرسی های مدیریتی و بر سفره هایی که متعلق به بازنشستگان و مقرری بگیران قرار گیرند؟ با چنین وضعیتی آیا سیاست های اعلامی آقای وزیر با سیاست های اعمالی او یکی است؟ پیام او برای سایر مدیران شرکت های زیرمجموعه چیست؟ اینکه می توانند مرتکب اعمال غیرقانونی شده و پس از چند ماه به سیستم بازگردند؟

برخی منابع خبری اذعان دارند که این مدیر بیمه ای که با حکم شریعتمداری از مدیرعاملی یک شرکت یمه ای به دلیل دریافتی های غیرمتعارف و غیرقانونی عزل شد قرار است به یکی از شرکت های بیمه ای رهسپار شود.

 

* کد خبر: 14026

این را نیز بررسی کنید

 معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی منصوب شد

طی حکمی از سوی مهندس مجید بهزادپور معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی منصوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *