جمعه , ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خانه » بانک » کاهش شعب فیزیکی، همزمان با توسعه خدمات دیجیتال بانک ایران زمین

کاهش شعب فیزیکی، همزمان با توسعه خدمات دیجیتال بانک ایران زمین

بانک ایران زمین همزمان با توسعه خدمات دیجیتال، تعداد شعب خود را به تدریج کاهش داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، آزادسازی منابع حبس شده در قالب شعب و ساختمان ها می تواند افزایش قدرت تسهیلات دهی بانک ها را به همراه داشته باشد. بانک ایران زمین با درک درست این موضوع، توانسته ضمن افزایش خدمات بانکداری دیجیتال خود، پروژه کاهش شعب را به درستی پیش ببرد.

این بانک که توان زیادی بر توسعه بانکداری دیجیتال صرف کرده و از پیشرفته ترین سامانه های این حوزه برای خدمت رسانی به مشتریان استفاده می کند، به تازگی از پلتفرم آزمایشی دیجیتال به نام «فراز» رونمایی کرده که به گفته مسئولان، حتی فراتر از یک بانک به مشتریان ارائه خدمت خواهد کرد.

طبیعی است که توسعه بانکداری دیجیتال علاوه بر کاهش هزینه های اداره بانک، از حجم حضور مشتریان در شعب نیز خواهد کاست و به این ترتیب می توان با ادغام شعب کم بازده و آزادسازی منابع ناشی از این اقدام، خدمات بیشتری به مشتریان ارائه کرد.

آن طور که صورت های مالی ۹ ماهه سال جاری «ایران زمین» حکایت می کند، این بانک طی یک سال گذشته تعداد شعب خود را از ۳۱۶ به ۲۹۹ کاهش داده است. کاهش ۱۷ شعبه بانک ایران زمین به طور حتم کمک شایانی به افزایش قدرت تسهیلات دهی و سرمایه گذاری این بانک در حوزه خدمات غیرحضوری به ویژه بانکداری دیجیتال خواهد کرد.

پیشتر نیز بانک مرکزی از همه بانک ها خواسته بود تا حد امکان با حرکت به سمت ارائه خدمات غیرحضوری، تعداد شعب خود را کاهش دهند.

* کد خبر: 13909

این را نیز بررسی کنید

صالح آبادی

 صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی شد

علی صالح آبادی در جلسه امروز هیئت دولت به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *