جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » عنایت: بیمه گران خسارت تصادف در معابر «تاریک» را کامل می پردازند

عنایت: بیمه گران خسارت تصادف در معابر «تاریک» را کامل می پردازند

حمید رضا نصیری نژاد – پایگاه خبری خرد و کلان

دبیر کارگروه تخصصی بیمه های اتومبیل سندیکای بیمه گران ایران به نقل قول مطرح شده از سوی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت مبنی بر «در نظر گرفتن سهم برای سازمان های دخیل در قطع برق» در جریان تصادفات رانندگی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، به تازگی سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی«شهر امن» گفته است: برابر آنالیز و بررسی های صورت گرفته مشخص شد که حدود ۴۴ درصد تصادفات منجر به فوت شهر تهران در تاریکی هوا و ساعات شب رخ می دهد.

وی افزود: کارشناسان پلیس در تصادفاتی که محل تصادف فاقد روشنایی است و دلیل تصادف عدم روشنایی باشد، به سازمان مربوطه سهم می دهند و سازمان مربوطه باید در مراجع قضایی پاسخگو بوده و جبران خسارت را انجام دهد.

علی اصغر عنایت دبیر کارگروه تخصصی بیمه های اتومبیل سندیکای بیمه گران ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که چنین موضوعی یک نظر تخصصی است و به بیمه گزار یا زیان دیده مربوط نمی شود، گفت: در حال حاضر بسیاری از جاده ها یا خیابان های کشور فاقد روشنایی یا حتی استانداردهای ایمنی لازم هستند، اما در صورت وقوع تصادف، شرکت های بیمه خسارت کامل طرف زیان دیده را پرداخت می کنند.

وی با اشاره به اظهار نظر اخیر پلیس درباره سهم دهی به شرکت توزیع نیروی برق در جریان حوادث ناشی از فقدان روشنایی گفت: حتی در صورتی که پلیس در گزارش کارشناسی خود، تاریکی جاده را در تصادف دخیل بداند، این موضوع به مقصر یا زیان دیده حادثه ارتباطی ندارد و آنها با شرکت بیمه گر مواجه هستند.

عنایت تاکید کرد: در چنین مواقعی، شرکت بیمه پس از پرداخت کامل خسارت به طرف زیان دیده، می تواند به استناد گزارش کارشناسی پلیس، بخشی از خسارت پرداختی را از شرکت توزیع نیروی برق بازیافت کند، اما در هر حال عموم مردم نباید نگران این موضوع باشند.

* کد خبر: 13886

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *