چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » اختصاصی/ ریز هزینه کرد ناجا، راهداری و اورژانس از دریافتی شخص ثالث

اختصاصی/ ریز هزینه کرد ناجا، راهداری و اورژانس از دریافتی شخص ثالث

داده های موجود نشان می دهد نه تنها اغلب شرکت های بیمه همه سهم خود را از محل دریافتی حق بیمه شخص ثالث به حساب دولت واریز نمی کنند، بلکه سازمان های ذینفع این ماده قانونی هم همه سهم خود را از این محل دریافت یا هزینه نمی کنند!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، پیشتر در گزارشی با عنوان سهم واریزی شرکت ها از محل بیمه نامه شخص ثالث در سال ۹۸ مشخص شد که تنها ۸۲ درصد از سهم سه هزار میلیارد ریالی شرکت های بیمه از محل فروش بیمه نامه شخص ثالث به خزانه دولت واریز شده است. اکنون اما جدولی به دست آمده که نشان می دهد از این رقم نیز حدود ۱۴۰۰ میلیارد ریال آن به ذینفعان تخصیص یافته و آنها نیز فقط ۱۱۶۸ میلیارد ریال این رقم را جذب کرده اند.

بر اساس قانون بودجه سال ۱۳۹۸، قرار بود اعتبار ناشی از دریافت موضوع حق بیمه شخص ثالث شرکت های بیمه ای بابت هزینه امور منجر به کاهش تصادفات در نظر گرفته شود. بر اساس تقسیم انجام شده، مد نظر این بود که در قالب اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای،  ۶۳ درصد این رقم به حساب نیروی انتظامی، ۲۷ درصد به حساب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ۱۰ درصد به حساب سازمان اورژانس واریز شود.

جدول زیر نشان می دهد که این ارقام چگونه تخصیص یافته و در چه راه هایی هزینه شده است:

برنامه کنترل و نظارت ترافیک درون شهری و برون شهری، برنامه راهبری امور امنیتی و انتظامی، گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات در ناجا، احداث و تکمیل ۵۱ مرکز راهنمایی و رانندگی ناجا و نیز تامین خودروهای مورد نیاز پلیس راهنمایی و رانندگی با این اعتبارات تامین مالی شده است.

همچنین برنامه ارائه خدمات فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی و تعمیرات اساسی و تامین تجهیزات و ماشین آلات در بخش اورژانس و آماده سازی ماشین آلات جهت اصلاح شانه خاکی راه های کشور در کنار حذف و اصلاح نقاط حادثه خیز در راه های شریانی کشور با اولویت مسیرهای پر تردد توسط سازمان راهداری با این اعتبارات عملیاتی شده است.

* کد خبر: 13832

این را نیز بررسی کنید

گام بلند بانک رفاه کارگران برای ایجاد نارضایتی در مشتریان!

در روزهایی که سازمان تامین اجتماعی، مشغول به روز رسانی سامانه قدیمی samt و اجبار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *