سه شنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بانک » اپلیکیشن «هُپ» بانک ملی ایران، امید و آرزوی دانش آموزان

اپلیکیشن «هُپ» بانک ملی ایران، امید و آرزوی دانش آموزان

بانک ملی ایران که از دیرباز با «قلک» های مشکی رنگ فلزی خود در میان کودکان و نوجوانان محبوب شده بود، این روزها به دنیای دیجیتال آنها هم ورود کرده و تلاش می کند در روزگار سیطره موبایل و تبلت بر ذهن آموزش دانش آموزان، مفاهیم اقتصادی هم سهمی در این میان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، جای خالی دانش اقتصادی در زندگی روزمره عموم مردم احساس می شود و نشانه آن را در هیجان زدگی فعالان بورسی، تعداد زیاد چک های برگشتی و حتی سود و زیان های بی سابقه ناشی از نوسان نرخ دلار به خوبی می توان دید.

بانک ملی ایران با درک صحیح این موضوع، کانون جوانه ها را بنیان گذاری کرده و سالهاست با استفاده از این ابزار در حال ارائه آموزش های ابتدایی اقتصادی به قشر کم سن و سال دانش آموز است. این روند با دقت پیش می رفت که فضای مجازی با سرعت وارد زندگی این قشر شد. با شیوع کرونا، همه آموزش ها به اینترنت وابسته شد و این بانک هم به درستی اپلیکیشن کانون جوانه ها را در همین مقطع زمانی توسعه داد.

«هُپ» اپلیکیشنی است که در عین سادگی و در دسترس بودن، «کاربر پسند» است و در عین حال مطالب مورد نیاز یک دانش آموز اقتصاد را نیز در اختیارش قرار می دهد. «هُپ» مجموعه ای از دانش و سرگرمی است که هم «اخبار» را به اطلاع مخاطب می رساند، هم «داستان صوتی» و «آهنگ» پخش می کند و هم «بازی» دارد.

البته «هُپ» فقط به مفاهیم اقتصادی محدود نمی شود و می توان آن را تکه تازه ای از پازل عمل به مسئولیت های اجتماعی بانک ملی ایران هم دانست، چرا که در قالب آن «همیار پلیس» هم تربیت می کند و مفاهیمی چون «هوش مصنوعی» و «رباتیک» نیز آموزش داده می شود.

استفاده همزمان از صوت، تصویر و متن در کنار «مشاوره تحصیلی» و ازائه آموزش های مرتبط با «کسب و کار»، این اپلیکیشن را به یک پلتفرم جامع تبدیل کرده که در هر زمان و مکان برای دانش آموز قابل دسترس است. محتوای موجود در این اپلیکیشن نیز در دوره های زمانی مشخص به روزرسانی می شود و در نتیجه می تواند اطلاعات تازه را بدون محدودیت در اختیار کاربر قرار دهد.

«پس انداز کردن» که از مفاهیم زیربنایی اقتصادی است نیز در این اپلیکیشن در قالب بازی و پاسخ دادن به سوالات و در نهایت جمع آوری «سکه» عملیاتی شده است. «هُپ» کاملا با نیازهای مخاطب قابل انطباق است و حتی والدین می توانند در قالب «قفل کودک» محدودیت های لازم بر روی آن اعمال کنند.

کانون جوانه های بانک ملی ایران این روزها جشنواره ای هم برای کاربران و استفاده کنندگان از این اپلیکیشن طراحی کرده و جوایزی هم برای آن در نظر گرفته است که اطلاعات آن در اینجا قابل مشاهده است. اپلیکیشن «هُپ» از طریق سایت بانک ملی ایران، استورهای بازار، مایکت و چارخونه و یا با ارسال عدد ۲ به شماره ۱۰۰۰۰۵۵۶۶ قابل دریافت و نصب است.

* کد خبر: 13809

این را نیز بررسی کنید

بانک سپه

طرح بخشودگی جرائم تأخیر بدهی تسهیلاتی در بانک سپه

بانک سپه به منظور تکریم مشتریان خود از عید سعید فطر تا عید غدیر خم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *