سه شنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » اصلاح اساسی ۲۰ نقطه حادثه خیز جاده های کشور با همت «دوربرگردون»

اصلاح اساسی ۲۰ نقطه حادثه خیز جاده های کشور با همت «دوربرگردون»

حمید رضا نصیری نژاد – پایگاه خبری خرد و کلان

برنامه تلویزیونی «دوربرگردون» که از اوایل خرداد ماه پخش آن در روزهای پنجشنبه و جمعه از آنتن شبکه ۳ آغاز شد، امروز به پایان می رسد. این برنامه با هدف کمک به کاهش کشته های جاده ای و در ادامه، ترویج فرهنگ بیمه با حمایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ساخته شد.

عبدالله روا مجری این برنامه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که پنجاه و دومین و آخرین قسمت دوربرگردون امروز پخش می شود، به ارزیابی این برنامه پربیننده تلویزیونی پرداخت و با اشاره به این که نگاه متفاوت به مساله حساس رانندگی و کشته های ناشی از تصادفات را می توان نقطه قوت دوربرگردون دانست، گفت: بیش از ۲۰ نقطه به شدت حادثه خیز جاده های کشور که هر سال جان ده ها نفر از هموطنان را می گرفت، با همت عوامل این برنامه به طور زیرساختی اصلاح شد و این باعث افتخار ماست.

وی با تاکید بر این که بسیاری از نهادهای مسئول در جاده های کشور به مدد دوربین دوربرگردون به تفاهم رسیده و مشکلات اساسی جاده هایی در قزوین، کرمانشاه، زنجان، گیلان، سیستان و بلوچستان و کرمان را برطرف کردند، خاطرنشان کرد: پلیس، راهداری، بیمه مرکزی و بسیاری از عوامل دیگر دست به دست هم دادند تا جان مردم عزیزمان در این مسیرها کمتر به خطر بیفتد.

او با بیان این که ده ها ساعت جلسه هماهنگی در جریان ساخت این برنامه با مسئولان بیمه مرکزی برپا شده است، ادامه داد: صنعت بیمه حامی خوبی برای دورگردون بود و از کمک های مستقیم و غیرمستقیم فعالان این صنعت در جریان ساخت برنامه بسیار استفاده شد، به طوری که حتی خبر اعلام بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها نیز توسط رئیس کل بیمه مرکزی در همین برنامه اعلام شد.

روا ساخت دوربرگردون را تجربه ای تازه در حوزه نگاه به مساله رانندگی دانست و با اشاره به این که جای چنین برنامه هایی در حوزه فرهنگ سازی بسیار خالی است، اظهار کرد: ما هیچ ارتباط مالی با شرکت های بیمه نداشتیم، اما تصورمان این است که گام هایی در جهت ترویج فرهنگ بیمه در کشور برداشتیم و امیدواریم این روند با سرعت بیشتر ادامه یابد.

مجری دوربرگردون با بیان این که خودش نیز تا پیش از ساخت این برنامه از توسعه صنعت بیمه و فراگیری آن اطلاعات چندانی نداشته است، خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته اطلاعات بیمه ای من هم افزوده شد و اکنون می دانم که بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان سرمایه گذاری های بزرگی در حوزه بیمه های عمر، آتش سوزی و مسئولیت داشته اند، در حالی که ترویج چنین مفاهیمی در کشور ما نیازمند فرهنگ سازی اساسی است.

دوربرگردون

 

* کد خبر: 13774

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *