جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » مهمترین دستاوردهای صنعت بیمه در یک سال گذشته از نگاه دلفراز، بختیاری و نوراللهی

مهمترین دستاوردهای صنعت بیمه در یک سال گذشته از نگاه دلفراز، بختیاری و نوراللهی

حمید رضا نصیری نژاد – پایگاه خبری خرد و کلان

فردا روز ملی بیمه است و کرونا بر این رویداد ملی هم سایه افکنده است. هر سال در چنین روزهایی، بیمه گران منتظر شرکت در یک همایش ملی برای گرامیداشت فعالیت های حوزه بیمه، معرفی تازه ترین دستاوردها و نقد و بررسی اقدامات گذشته بودند، اما امسال با وجود این که تصور می شد می توان از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری این رویداد بهره گرفت، نتیجه به شکل دیگری رقم خورد و همایش ملی بیمه و توسعه تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

با این حال می توان ارزیابی کرد که صنعت بیمه طی یک سال گذشته از روز ملی بیمه، چه اقداماتی انجام داده، چه دستاوردهایی داشته و تا چه اندازه مباحث مطرح شده در همایش سال گذشته را پیاده سازی کرده است.

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان در همین رابطه از سید مجید بختیاری مدیرعامل شرکت بیمه رازی، اسماعیل دلفراز مدیرعامل شرکت بیمه ملت و نیما نوراللهی مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو پرسید که به نظر شما «مهمترین دستاورد صنعت بیمه از روز بیمه سال گذشته تا کنون چه بوده است؟»

مدیرعامل شرکت بیمه ملت در پاسخ به این سوال با تاکید بر این که صنعت بیمه باید خودش را برای تغییر رفتارها آماده کند، گفت: قوانین بیمه ای موجود در کشور ما قدیمی است و این شرایط باعث شده که طی سالهای اخیر اتفاق خاصی در صنعت بیمه کشور رخ ندهد.

اسماعیل دلفراز با اظهار تاسف از این که صنعت بیمه در کشور ما جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است، افزود: متاسفانه صنعت بیمه سهم چندانی از تولید ناخالص داخلی ندارد و این نشان می دهد که باید رفتار صنعت تغییر کند.

وی به عزم جدی شواری عالی بیمه و بیمه گران برای اصلاح رویه ها و آیین نامه ها اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال های اخیر نه تنها محصول جدید و جامعی در صنعت بیمه ارائه نشده، بلکه قوانین و آیین نامه ها نیز به روزرسانی نشده است، در حالی که دنیا و به ویژه صنعت بیمه در جهان به سمت پیشرفت و تغییر در حال حرکت است.

مدیرعامل شرکت بیمه ملت با بیان این که از تهدیدهای کنونی مانند کرونا می توان فرصت های منحصر به فرد برای صنعت بیمه ایجاد کرد، ادامه داد: فروش آنلاین بیمه باید به سرعت توسعه یابد وکرونا این فرصت بزرگ را برای ما ایجاد کرد.

دلفراز ایجاد تغییر در رویه های موجود را عامل اساسی گسترش ارتباط موثرتر میان صنعت بیمه و مردم دانست و افزود: اکنون به جز در بیمه نامه های اجباری، ضریب نفوذ بسیار کم است و این نشان می دهد که هنوز ارتباط درستی بین مردم و صنعت بیمه برقرار نشده است.

مدیرعامل شرکت بیمه رازی نیز با اشاره به این که در همایش روز ملی بیمه سال گذشته بر دو موضوع مدیریت ریسک و تحول دیجیتال تاکید فراوان شد، گفت: ارزیابی من این است که در هر دو حوزه تحولات خوبی رخ داده و می توان نتایج آن را به عینه مشاهده کرد.

سید مجید بختیاری با بیان این که اکنون ساختار مدیریت ریسک در اغلب شرکت های بیمه ایجاد و مدیران آن معرفی شده اند، افزود: اثر این اقدام را به خوبی می توان در تعدیل ضریب و نسبت خسارت ها و نیز جلوگیری از ارائه نرخ های غیرفنی دید.

او همچنین توسعه و تحول دیجیتال را از دیگر اقدامات صنعت بیمه به منظور بهینه کردن فعالیت ها خواند و گفت: اخیرا اخبار مرتبط با تحول دیجیتال در صنعت بیمه زیاد منتشر می شود و مشخص است که صنعت، انرژی کافی بر روی این موضوع گذاشته است، بنابراین در آینده رخدادهای جذاب تر و مهمتری را نیز در این حوزه شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو هم اصلاح ساختار مالی شرکت های بیمه را یکی از مهمترین دستاوردهای صنعت در سال بیمه ای گذشته دانست و گفت: افزایش درآمدهای سرمایه گذاری و سود انباشته حاصل از آن در کنار تجدید ارزیابی دارایی برخی شرکت های قدیمی در این حیطه ارزیابی می شود.

نیما نوراللهی با اشاره به این که در سطح ملی نیز تصویب قانون تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی اتفاق بزرگی برای کشور بود، اظهار کرد: امیدوارم در آینده نزدیک شاهد افزایش اقدامات صنعت بیمه در زمینه الکترونیکی شدن خدمات و در نهایت تحقق تحول دیجیتال در این حوزه باشیم.

* کد خبر: 13695

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *