جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » جدول توانگری کامل شد؛ «ایران» و «معلم» در سطح «دو»، سایر شرکت ها در سطح «یک»

جدول توانگری کامل شد؛ «ایران» و «معلم» در سطح «دو»، سایر شرکت ها در سطح «یک»

بیمه مرکزی جدول توانگری مالی شرکت های بیمه را که پیش از این به طور ناقص منتشر شده بود، کامل کرد و اکنون مشخص شده است که دو شرکت بیمه «ایران» و «معلم» در سطح توانگری «دو» باقی مانده اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در تازه ترین فهرست توانگری مالی شرکت های بیمه در سال ۱۳۹۹ که بیمه مرکزی آن را منتشر کرده است، شرکت بیمه ایران با نسبت توانگری ۹۳ در سطح دو باقی مانده است. این شرکت در سال گذشته نیز همین سطح توانگری را داشت.

بیمه معلم نیز دومین شرکتی است که برای سال های پیاپی در سطح توانگری «دو» باقی مانده است. این شرکت نسبت توانگری خود را به عدد ۷۸ رسانده که تنها یک رتبه بالاتر از سال گذشته است.

از ۲۸ شرکتی که توانگری آنها توسط بیمه مرکزی منتشر شده، تنها دو شرکت معلم و ایران در سطح دو قرار گرفته اند و سایر شرکت ها توانگری سطح یک را از آن خود کرده اند.

مطابق شاخصهای تعریف شده سطح دو توانگری به این معناست که شرکتهای بیمه توانایی ایفای تعهدات خود را دارند، ولی باید برای رسیدن به شرایط مطلوب، وضعیت مالی خود را ترمیم و تقویت کنند. برابر برنامه ریزی صورت گرفته، بیمه مرکزی از شرکتهای مذکور درخواست ارائه برنامه ترمیم وضعیت مالی سه ساله و حسب مورد برنامه افزایش سرمایه کرده که پس از بررسی و تأیید، برای اجرا به شرکتهای مشمول ابلاغ می شود.

* کد خبر: 13574

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *